هرگونه تغییر ژئوپلتیک منطقه مخل امنیت ملی و خط قرمز ایران است

کد خبر: 307318
|
00:07 - 1400/07/08
نسخه چاپی
هرگونه تغییر ژئوپلتیک منطقه مخل امنیت ملی و خط قرمز ایران است
هرگونه تغییر ژئوپلتیک منطقه مخل امنیت ملی و خط قرمز ایران است : فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: جلوگیری از تغییر در مرزهای کشورهای همسایه از راهبردهای جدی جمهوری اسلامی است و هرگونه تغییر ژئوپولیتیک منطقه را مخلّ امنیت داخلی خود می‌دانیم. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ، به نقل از سپاه‌نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه گردهمایی رزمندگان پیشمرگ کرد مسلمان در سنندج، در گفتگویی با اشاره به اهمیت و ضرورت مراقبت دائمی و مستمر از امنیت مرزها و مناطق مرزی گفت: برگزاری رزمایش‌های مختلف، تقویت‌کننده و استحکام‌بخش امنیت ملی است.

 

وی افزود : امنیت مرزهای جمهوری اسلامی و کشورهای دوست و همسایه یک موضوع بهم‌ پیوسته و مرتبط با همدیگر است و این مسئله برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: همچنانکه پیشتر نیز اعلام کرده‌ایم، جلوگیری از تغییر در مرزهای کشورهای همسایه از راهبردهای جدی جمهوری اسلامی است و هرگونه تغییر ژئوپولیتیک منطقه را مخلّ امنیت داخلی خود می‌دانیم و همواره آن را خط قرمز اعلام کرده‌ایم و بر این اساس بدیهی است که نسبت به آن بی‌تفاوت نباشیم.

 

سردار پاکپور با بیان اینکه دولت‌های همسایه بهتر از هر کسی دلایل برگزاری رزمایش را می‌دانند افزود: ما برای هر کشوری که مایل به انجام رزمایش در راستای ارتقاء بنیه دفاعی خودش باشد به‌ عنوان یک حق مسلّم حاکمیتی احترام قائلیم. کما اینکه در ماه جاری بیش از هفت رزمایش و طی چند ماه اخیر حدود ۳۷ رزمایش توسط کشورهای مختلف در منطقه برگزار شده است و ما به‌ عنوان جمهوری اسلامی عکس‌العملی نسبت به این رزمایش‌ها نداشته‌ایم.

 

وی تأکید کرد: ما نمی‌توانیم بپذیریم که برخی کشورها در رابطه با ارتقاء آمادگی یگان‌های رزمی جمهوری اسلامی، تحت تأثیر کشورهای ثالت، اظهارات غیر واقعی و تحریک‌آمیز بیان و به اقدامات ما خدشه وارد کنند. دولت‌های همسایه بهتر از هر کس دیگری دلایل برگزاری رزمایش‌های ایران را می‌دانند.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه انتظار داریم خاک همسایگان بستری برای اقدامات پلید رژیم صهیونیستی نشود، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی انتظار دارد مناطق همجوار مرزی ما و کشورهای همسایه محیطی امن و امنیت‌ساز برای کشورها و منطقه باشد. از این رو انتظار می‌رود ضمن حساسیت مضاعف نسبت به این امر، اجازه ندهند عناصر غریبه‌ای همچون رژیم صهیونیستی که توطئه‌ها و خباثت‌هایش با ملل مسلمان برکسی پوشیده نیست، خاک همسایگان ما را بستری برای تحقق اهداف پلید و جنایتکارانه خود قرار دهد.

 

سردار پاکپور با اشاره به نیّات شیطانی رژیم صهیونیستی در نزدیکی به برخی کشورهای مسلمان گفت: تردیدی نیست کمک و پشتیبانی رژیم صهیونیستی به برخی کشورهای منطقه با هدف ایجاد اختلاف و شکاف بین ملت‌های مسلمان است.

 

وی خاطرنشان کرد: ما تبدیل شدن خاک هیچ کشوری به مکانی امن و پایگاهی برای حضور و فعالیت‌های ضدامنیتی عناصر این رژیم جعلی را به هیچ‌وجه برنخواهیم تافت.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر اینکه هرگونه نابسامانی و ایجاد مشکلات در مرزهای بین‌المللی کشورها، قطعا ریشه و منشأ اختلافات و مناقشات جدید خواهد شد؛ خصوصا اگر این مشکلات با هدف تحقق اهداف رژیم پلید صهیونیستی تولید شوند، تصریح کرد: ما هرگز اجازه نخواهیم داد خاک کشوری در همسایگی ما مبدأ و پایگاه تولید و انتشار این مشکلات باشد.

 

انتهای پیام/