هندبال قهرمانی آسیا|شروع مقتدرانه هندبالیست‌های ایرانی در دمام/ شکست استرالیای المپیکی با اختلاف ۲۲ گل

کد خبر: 307700
|
23:10 - 1400/10/28
نسخه چاپی
هندبال قهرمانی آسیا|شروع مقتدرانه هندبالیست‌های ایرانی در دمام/ شکست استرالیای المپیکی با اختلاف ۲۲ گل
هندبال قهرمانی آسیا|شروع مقتدرانه هندبالیست‌های ایرانی در دمام/ شکست استرالیای المپیکی با اختلاف ۲۲ گل : تیم ملی هندبال کشورمان در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا برابر استرالیا به برتری رسید. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی هندبال کشورمان در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات قهرمانی جهان لهستان 2023  در دمام عربستان به مصاف استرالیا رفت  و با نتیجه  32 بر 10 این تیم را از پیش رو برداشت. نیمه نخست این دیدار با نتیجه 16 بر 5 به سود ایران به پایان رسید.

 

پنج تیم نخست این مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان لهستان 2023 را کسب خواهند کرد. تیم ایران پیش از این یکبار با کسب جایگاه سوم آسیا در سال 2014 راهی مسابقات جهانی در قطر شده است.

 

ملی‌پوشان ایران که با هدایت مانوئل فرناندز در این مسابقات حضور دارند، در دومین دیدار به مصاف هند می‌روند و در آخرین و مهم‌ترین دیدار مرحله گروهی روز پنجشنبه از ساعت 18:30 مقابل عربستان صف‌آرایی می‌کنند.

 

یونس آثاری،محمد رضا اورعی،احسان ابویی، مجتبی حیدرپور، امیدرضا سرپوشی، محمد سیاوشی ، علی رحیمی کازرونی ، محمدرضا کاظمی، محمد کیانی، یاسین کبیریان، کیارش طاهری، محمد غلامی،  سجاد استکی، پویا نوروزی نژاد،  سید مهدی موسوی، مهرداد صمصامی،  افشین صادقی و  حسین جهانی ترکیب تیم ملی کشورمان در این مسابقات را تشکیل می‌دهند.

 

مانوئل مونتایا فرناندز هدایت تیم ملی ایران را به عهده دارد. همچنین کیوان صادقی به عنوان‌ مدیر فنی، محسن طاهری و مسعود ظهرابی به عنوان‌ مربی، فرید علیمرادی مربی دروازه‌بانان، علی بخشی به عنوان کارشناس تغذیه و تراپیست و ناصر سلیمی به عنوان آنالیزور و سرپرست تیم اعضای کادر فنی تیم ملی هندبال ایران را تشکیل می‌دهند.

 

گروه‌بندی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا:

 

گروه A: کره، کویت، اردن و سنگاپور

 

گروه B: عربستان، ایران، استرالیا و هند

 

گروه C: قطر، امارات، عراق و عمان

 

گروه D: بحرین، هنگ کنگ، ازبکستان و ویتنام

 

برنامه مسابقات فردا چهارشنبه 29 دی به شرح زیر است:

کویت - سنگاپور 12:30

هنگ کنگ - ویتنام ساعت 12:30

عراق - قطر ساعت 14:30

عمان - امارات ساعت 14:30

هند - ایران ساعت 16:30

ازبکستان - بحرین ساعت 16:30

اردن - کره ساعت 18:30

استرالیا - عربستان ساعت 18:30

 

انتهای پیام/