هندبال قهرمانی آسیا| نخستین باخت ایران در دمام/ شکست هندبالیست ها در جنگ صدرنشینی مقابل بحرین

کد خبر: 307740
|
19:44 - 1400/11/06
نسخه چاپی
هندبال قهرمانی آسیا| نخستین باخت ایران در دمام/ شکست هندبالیست ها در جنگ صدرنشینی مقابل بحرین
هندبال قهرمانی آسیا| نخستین باخت ایران در دمام/ شکست هندبالیست ها در جنگ صدرنشینی مقابل بحرین : تیم ملی هندبال ایران در سومین بازی مرحله دوم برابر بحرین به میدان رفت و نخستین شکست خود در این رقابتها را پذیرفت. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ، به نقل از  راه دانا؛ در ادامه رقابتهای هندبال قهرمانی آسیا تیم ملی هندبال ایران در سومین بازی مرحله دوم به مصاف تیم قدرتمند بحرین رفت. دو تیم صعود خود را به مرحله پایانی جام مسجل کرده بودند و این بازی نبردی برای صدرنشینی محسوب می شد.

بحرین سابقه 5 دوره حضور در مسابقات قهرمانی جهان، راهیابی به المپیک و کسب رتبه هشتم المپیک توکیو را در کارنامه دارد. این تیم 4 نقره و یک برنز از مسابقات قهرمانی آسیا به دست آورده و در سال‌های اخیر به یکی از قدرت‌های اصلی هندبال آسیا شده. در مقابل تیم ایران نیز هر 5 دیدار قبلی خود را پیروز شده بود.

بحرین به عنوان قهرمان آسیا و نماینده قاره در المپیک و مدعی اصلی قهرمانی، بازی را بهتر از ایران شروع کرد و در تمام طول بازی برتر بود و دست بالا را داشت. بحرینی ها در نیمه نخست از همان ابتدا با ایران اختلاف ایجاد کردند و تا پایان این اختلاف را حفظ کردند.

نیمه نخست بازی با نتیجه 19 بر 10 به سود به بحرین به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز برتری بحرین ادامه داشت و این اختلاف حفظ شد تا در نهایت بحرین با نتیجه 36 بر 26 این بازی را به سود خود خاتمه داد تا نخستین شکست ایران در این رقابتها ثبت شود.

با این نتیجه تیم بحرین به عنوان صدرنشین و ایران به عنوان تیم دوم راهی مرحله پایانی شدند.

بدین ترتیب تیم ملی ایران باید روز شنبه در مرحله نیمه نهایی برابر قطر یکی دیگر از مدعیان اصلی قهرمانی به میدان برود.
انتهای پیام/