اعلام حمایت رئیس AFC از اینفانتینو در انتخابات ریاست فیفا/ لغو جام باشگاه‌های فوتسال آسیا با تصمیم هیأت اجرایی کنفدراسیون

کد خبر: 308178
|
16:16 - 1401/02/17
نسخه چاپی
اعلام حمایت رئیس AFC از اینفانتینو در انتخابات ریاست فیفا/ لغو جام باشگاه‌های فوتسال آسیا با تصمیم هیأت اجرایی کنفدراسیون
اعلام حمایت رئیس AFC از اینفانتینو در انتخابات ریاست فیفا/ لغو جام باشگاه‌های فوتسال آسیا با تصمیم هیأت اجرایی کنفدراسیون : دهمین نشست هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا مصوباتی مهم را به همراه داشت. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ، به نقل از خبرگزاری دانا؛ دهمین نشست هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای نخستین بار در شهر دوشنبه تاجیکستان، کشوری از آسیای مرکزی و به میزبانی فدراسیون فوتبال این کشور با ریاست شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه، رئیس AFC با هدف تقویت بیشتر ظرفیت اتحادیه‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

در این نشست ۲ برنامه جدید توسط رئیس AFC ارائه شد؛ یکی تصمیم کمیته توسعه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای معرفی «برنامه منفعت» جدید و دیگری نیز تصمیم راه‌اندازی برنامه جدید «وقت اضافه» که هر کدام از این برنامه‌ها جهت تقویت (MAs)یا اتحادیه‌های فوتبال سرتاسر قاره کهن درنظر گرفته شده.

کمیته اجرایی AFC پس از این پیشنهادات؛ تصمیم کمیته توسعه کنفدراسیون را برای معرفی برنامه منفعت که به‌عنوان یک صندوق، سالانه برای کمک به فدراسیون‌های واجد شرایط آسیایی در استخدام مربیان شایسته، کارشناسان فنی و حمایت از برنامه‌های توسعه فنی تشکیل می‌شود، تأیید کرد. همچنین تصمیم راه‌اندازی برنامه جدید «وقت اضافه» (صندوقی سالانه برای کمک به فدراسیون‌های واجد شرایط آسیایی در برآوردن نیازهای موقت در راستای توسعه) نیز به تأیید اعضا رسید.

 

رئیس AFC هم‌چنین در این نشست از اعضای کمیته‌های برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ در کشورهای عربستان‌سعودی، مالزی، تایلند و ویتنام قدردانی داشت و درباره میزبانی رقابت‌های فوتسال و فوتبال جام ملت‌های قاره کهن نیز به اظهارنظر پرداخت.

 

شیخ سلمان درباره شیوع ویروس کووید-۱۹ عنوان داشت: این بیماری همه‌گیر به شکل بی‌سابقه‌ای عزم‌‎مان را آزموده اما خانواده فوتبال آسیا همچنان به نشان دادن وحدت باورنکردنی برای غلبه بر سختی‌های بزرگ ادامه می‌دهد. تمام اعتبار این وحدت ناشی از فداکاری اتحادیه‌های فوتبال ماست. از این رو راه‌اندازی ۲ برنامه جدید باعث تقویت تعهد کنفدراسیون نسبت به اعضایش خواهد شد که این برنامه‌ها بر تمایل ما برای کاهش فاصله در فوتبال آسیا و بالا بردن سطح رقابت در سراسر قاره تاکید خواهند داشت.

 

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به اظهارنظر درباره انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال پرداخت و گفت: از صمیم قلب از اعلام کاندیداتوری جیانی اینفانتینو برای رقابت در انتخابات ریاست فیفا در سال ۲۰۲۳ استقبال کرده و اعلام می‌کنم که امروز خانواده فوتبال آسیا متحد وی خواهند بود. اینفانتینو رهبری الهام‌بخشی را برای فوتبال آسیا و جهان در بحران عمیق ارائه کرده و ما از او به دلیل حمایت ثابت‌قدمش از خانواده فوتبال آسیا سپاس‌گزاریم.

 

در پایان نیز کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر لغو مسابقات قهرمانی باشگاه‌های فوتسال آسیا در سال ۲۰۲۲ پس از انصراف امارات متحده عربی به عنوان میزبان مسابقات را تایید کرد. همچنین موافقت شد که سی و سومین کنگره AFC در تاریخ ۱ و ۲ فوریه ۲۰۲۳ در بحرین برگزار شود و جزئیات بیشتر پس از نهایی شدن اعلام گردد.

 

انتهای پیام/

    پربازدیدترین ها