درویش: ۷۰ درصد لیست یحیی جذب شده/ دیاباته مدنظر ما نیست، مبلغ رضایتنامه نورافکن بالاست، با مهاجم برزیلی مذاکره می‌کنیم

کد خبر: 308360
|
15:56 - 1401/03/27
نسخه چاپی
درویش: ۷۰ درصد لیست یحیی جذب شده/ دیاباته مدنظر ما نیست، مبلغ رضایتنامه نورافکن بالاست، با مهاجم برزیلی مذاکره می‌کنیم
درویش: ۷۰ درصد لیست یحیی جذب شده/ دیاباته مدنظر ما نیست، مبلغ رضایتنامه نورافکن بالاست، با مهاجم برزیلی مذاکره می‌کنیم : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: برخی بازیکنانی که پرسپولیس جذب کرد را تیم های دیگر با اختلاف 10 میلیاردی می خواستند. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در خصوص فعالیت باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات اظهار داشت: طبق لیستی که یحیی گل‌محمدی ارائه و اعلام کرد به این بازیکنان احتیاج دارم، کارمان را انجام دادیم اما همیشه اینطور نیست که با بازیکن مدنظر کادر فنی انعقاد قرارداد شود. در این راه ما با تیم‌های مختلف به خصوص صنعتی روبه‌رو هستیم که رقم پیشنهادی آنها با ما قابل قیاس نیست.

 

وی افزود: به هر حال با بازیکنان وارد مذاکره شدیم. علیرضا بیرانوند علاقه مند و با محبت پیگیر بود. وقتی به او اعلام کردیم کاملا آماده بود که در خدمتش باشیم. پورعلی‌گنجی و اسماعیلی‌فر هم همینطور، احمدی را به خدمت گرفتیم. خیلی از این بازیکنان را تیم‌های دیگر با اختلافی حدود 10 میلیارد می‌خواستند اما این بازیکنان به خاطر پرسپولیس و هواداران آمدند. با مبلغی کمتر از مقدار اقدام به جذب آنها کردیم. رقم دلاری که بیرانوند از آن چشم پوشی کرد، حدود یک میلیون دلار بود. جای تشکر دارد.

 

درویش تصریح کرد: روی اسامی که گل‌محمدی داده باز هم در حال پیگیری هستیم اما در ادوار پرسپولیس تا امروز اینطور نبوده که حدود 70-60 درصد لیست محقق شود.

 

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه در پایان فصل نقدهایی پیرامون گل محمدی صورت گرفت اما از او حمایت کرد، گفت: این خوب است که هواداران به جز قهرمانی برای پرسپولیس مقام دیگری را تصور نمی کنند. امروز شاید خیلی از تیم ها آرزویشان باشد که نایب قهرمان لیگ برتر شوند اما هوادار پرسپولیس نایب قهرمانی لیگ برتر قبول ندارد.

 

وی افزود: با وجود اینکه بازیکن آسیب دیده داشتیم و همچنین نتوانستند بازیکنی را بگیرند که نقطه ضعف ها را بپوشاند، بازهم نایب قهرمانی شدیم که بهترین خط حمله لیگ را داشتیم. شاید از نظر خط دفاعی هم دوم بودیم. در چند هفته آخر امیری را نداشتیم. نعمتی و آل کثیر و چند بازیکن آسیب دیده دیگر را نداشتیم و به تناوب نبودند. گل محمدی 6-5 بازی را روی نیمکت نبود. شرایط لازم را نداشتیم. ضمن اینکه اگر در دربی به نتیجه ای که حقمان بود می رسیدیم، شاید قهرمانی دور از دسترس نبود.

 

درویش در مورد اینکه آیا ادامه همکاری با گل محمدی به رقم قرارداد او که گفته می شود حدود 40میلیارد است ربطی دارد، عنوان کرد: شاید مقداری کمتر باشد اما ربطی ندارد. او اعلام کرد حاضرم بدون اینکه وجهی از باشگاه بگیرم، بروم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه شایعاتی در خصوص ملاقاتش با علی دایی در یک رستوران به وجود آمد، اظهار داشت:‌ گاهی اوقات این مسأله در جامعه بد جا می‌افتد که اگر علی دایی که دوست صمیمی من است هر تیمی دوست دارد شخصی مانند علی دایی را داشته باشد متأسفانه جامعه ما طوری است که قدر ارزش‌ها را نمی‌داند ولی اصلاً بحثی نشد او اصلاً تمایلی برای حضور در فوتبال چه پرسپولیس و چه تیم ملی نداشته و ندارد.

 

وی در مورد اینکه پیش‌بینی می‌شود در چرخه لیگ امسال علی دایی حضور داشته باشد،‌گفت: قبل از اینکه به پرسپولیس بیایم هم خبرش را داشتم که تیم‌های مختلف به او پیشنهاد کردند اما قصد برگشتن به مستطیل سبز را ندارد این بد است که اگر من روزی با علی دایی یا مایلی‌کهن یا پروین بنشینم حرف‌هایی درست شود این‌ها شجره پرسپولیس هستند.  چند روز پیش توفیق داشتم خدمت طاوسی و وطن‌خواه باشم. حاج‌رحیم‌پور که نزدیک به 40 سال است از ایران رفته آنها آنقدر عرق به پرسپولیس داشتند که وقتی آمدند انگار به خانه خودشان آمدند البته آنها صاحبخانه بودند و ما مستأجر هستیم و می‌رویم منزل آنها است. این بد است که هر رفاقتی را به عنوان مذاکره در نظر بگیرند.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد نگرانی هواداران بابت خط حمله تیم عنوان کرد:‌ در حال بررسی چند گزینه هستیم یکی دو گزینه خارجی و یکی دو گزینه هم ایرانی هستند. متأسفانه فوتبال ایران با ضعف خط حمله مواجه است. همین الان آمار بگیرید سه بازیکن مثمر ثمر درجه یک نداریم. متأسفانه فوتبال ما با این ضعف مواجه است. شاخص‌هایی داریم اما در ایران نیست.

 

درویش در مورد اینکه آیا پرونده بازیکن برزیلی به خاطر درخواست بالا بسته شده،‌ گفت:‌ نه، هنوز قابل مذاکره است اما با یکی دو گزینه دیگر هم در حال صحبت هستیم ضمن اینکه چند گزینه ایرانی را هم مدنظر داریم.

 

وی در مورد اینکه آیا دیاباته مدنظر باشگاه پرسپولیس است،‌ گفـت: نه، به دنبال چند بازیکن جوان و باآتیه هستیم، اگر موفق به جذب آنها شویم، تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه را خواهیم داشت.

 

درویش در مورد اینکه آیا مثل بیرانوند با بازیکنان ایرانی که خارج از کشور بازی می‌کنند مانند نوراللهی یا بازیکن دیگری که سابقه پرسپولیس داشته باشد در حال مذاکره هستند،‌ عنوان کرد: بازیکنانی را می‌توانیم بگیریم که آزاد باشند الان بازیکنان ایرانی را هم پیشنهاد می‌کنند که بیاوریم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه نورافکن هم در لیست پرسپولیس بوده گفت:‌ نه، گفتند اگر بازیکنی مانند نورافکن آزاد باشد را جذب کنیم. مبلغ فسخ او خیلی بالا است. به تبع تیمی که او را دارد نمی‌خواهد از دستش بدهد.

 

درویش در خصوص اینکه آیا سپاهان برای معاوضه نورافکن سه بازیکن را درخواست کرده اظهار داشت: با ما تا به حال هیچ مذاکره‌ای برای این ماجرا نشده اما بازیکنانی هستند که مدنظر کادر فنی باشند اما وقتی بازیکن قرارداد دارد مذاکره با او حرفه‌ای نیست به همین خاطر مجبوریم در بازیکنان جوان و با آتیه جست‌وجو کنیم تا نقاط ضعف‌مان را با آنها بپوشانیم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه آیا ممکن است امروز با فردا بازیکنی معرفی شود که هواداران را خوشحال کند، گفت: نه، ولی مذاکراتی انجام دادیم و 60، 70 درصد پیش رفتیم بهتر این است که عملیاتی شد بگوییم چون وقتی به توافق نهایی نرسیم درست نیست اسمش سر زبان‌ها بیفتد. در لیست گل‌محمدی یک مهاجم برای تقویت خط حمله وجود دارد.

 

وی در مورد اینکه آیا پرونده امید نورافکن برای پرسپولیس بسته شده، عنوان کرد:‌اصلاً باز نبوده او قرارداد دارد و حرفه‌ای نیست برای چنین بازیکنی مذاکرات را شروع کنیم.

 

وی در مورد اینکه آیا با محمدرضا ساکت در این مورد صحبت شده،‌ گفت: چون نورافکن بازیکن ملی‌پوش است یقیناً آنها هم بیایند و یک بازیکن شاخص ما را بخواهند مذاکره اصلاً مفهومی ندارد.

 

درویش در مورد شایعاتی که پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس وجود دارد و گفته می‌شود از 16 مورد 14 تا از یک کانال مشخص صورت گرفته و این فصل چنین اتفاقی نیفتاده، گفت: من متوجه نشدم با بازیکنی که صحبت می‌کنم مدیر برنامه‌اش چه کسی است؟ بازیکنانی را خواستیم و شاید او گفته مدیر برنامه من هم هست. من واقعاً چنین چیزی را متوجه نشدم حرف و شایعه همیشه وجود دارد. مانند همین که با علی دایی در رستوران بودیم اگر قرار باشد روزی با علی دایی در رستوران بنشینیم به رستوران خودش می‌رویم نه رستوران غریبه! آیا کسی را سراغ دارید که دوست نداشته باشد در رستوران با علی دایی بنشیند؟ در مورد آن موضوع هم بیشترش جنبه شایعه دارد ولی گاهی اوقات می‌بینید تصادفاً‌ هم اینطور می‌شود. مثلاً‌ 5 بازیکن تصادفاً مدیر برنامه‌هایشان یکی می‌شود. بعید می‌دانم به این شکل نقشه و کار از قبل پیش‌‌بینی شده باشد.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت سیدجلال حسینی اظهار داشت: او کاپیتان پرسپولیس است یکی از پرتلاش‌ترین بازیکنان پرسپولیس  است دوست داریم قداست او هم محفوظ باشد. بر اسا‌س آخرین صحبت‌ها اعلام کرد هر جا بتواند مثمر ثمر باشد در خدمت پرسپولیس و تیم است به همین خاطر قرار است در این هفته جلسه‌ای با حضورش برگزار کنیم فکر می‌کنم به احتمال خیلی زیاد به کادر فنی پرسپولیس اضافه شود.

 

وی در مورد اینکه اگر پرسپولیس دفاع چپ، مهاجم و یک هافبک دفاعی جذب نکند نقل و انتقالات موفقی را نداشته،‌ گفت:‌ در دفاع چپ احمدی را گرفتیم بازیکن تیم ملی امید است ان‌شاءالله وحید امیری را هم داریم که به احتمال خیلی زیاد در هفته اول یا دوم لیگ به ترکیب تیم برگردد. او خیلی مصمم است تمریناتش را هر روز به خوبی انجام می‌دهد. دکتر پیگیر است تا او را به شرایط آمادگی برساند. اگر قرار باشد در همه پست‌ها بازیکن شاخص بگیریم پس بازیکنانی که در تیم حضور دارند و سال‌ها تیم را قهرمان کردند چه می‌شوند؟ ضمن اینکه بازیکنان جوان و آینده‌داری هم داریم.یقیناً گل‌محمدی این را در ذهنش دارد که از توان جوان‌ها حداکثر بهره را ببرد تا به ترکیبی که در ذهنش است برسد.

 

وی در مورد اینکه مطرح شدن نام امید نورافکن  و میلاد ذکی‌پور نشان می‌دهد سرمربی پرسپولیس در پست دفاع چپ احساس نیاز می‌کند،‌ عنوان کرد: صحبتی که با او داشتم در نظرش هست که امسال بیشتر از وحید امیری در پست دفاع چپ استفاده کند ضمن اینکه احمدی هم بازیکن آینده‌دار و مثمر ثمری است.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد وضعیت پورعلی‌گنجی با وجود مصدومیتی که از قبل داشته، عنوان کرد:‌ او چند ماهی است که تمریناتش را در زمین انجام می‌دهد ضمن اینکه در ایفمارک هم از او تست پزشکی گرفته می‌شود. یقینا وقتی به طور کامل مورد تأیید قرار گرفت از او استفاده می‌شود. دکترها هم اعلام کردند مشکلی برای استفاده از او و رسیدن به آمادگی‌اش وجود ندارد.

درویش در مورد برنامه‌های برگزاری اردوی پیش‌فصل گفت:‌ چند درخواست از کشورهای مختلف داریم که آنجا اردو برگزار کنیم و چند بازی دوستانه انجام بدهیم. سوای هزینه‌‌ای که می‌دهند شاید درآمدی برای باشگاه داشته باشد اما گل‌محمدی گفت فعلاً صبر کنیم و ببنیم لیگ چه زمانی شروع می‌شود تا بر اساس آن شروع تمرینات تیم را برنامه‌ریزی کنیم. منتظر برنامه هستیم تا برای برگزاری اردو در داخل یا خارج از کشور تصمیم‌گیری کنیم.

 

درویش در مورد دستیاران گل‌محمدی و اینکه به نظر می‌رسد نظر سرمربی تیم 100درصد روی جدایی رحیم‌پور و فنایی نبوده اظهار داشت: من در یکی از مصاحبه‌ها گفتم که هنوز مطلع نیستم قرار است بروند. این خواسته خود دستیاران بود که قصد جدایی داشتند من از آنها تشکر کردم و به آنها گفتم اینجا خانه‌شان است. من اهل فضای مجازی نیستم و از برخی مسائل مطلع نیستم (در مورد پستی که در فضای مجازی منتشر شد)، آنها سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیدند و قدردانشان هستیم. اساس خلقت این است که آدم به دنیا بیاید و از دنیا برود! هیچ  چیزی دائمی نیست هر کسی جایی می‌رود یک روز جدا می‌شود اما از زحماتشان تشکر می‌کنم دیروز هم به تک تک آنها زنگ زدم برای‌شان آرزوی موفقیت دارم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد درآمد 350 میلیاردی بابت افزایش سرمایه و ورود به فرابورس برای نقل و انتقالات مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ گفت: کارگروهی از وزارت ورزش و مدیرعامل باشگاه درست شده که در مورد هزینه‌ کردن از پولی که از بورس می‌آید تصمیم‌گیری می‌کند. مقدار خیلی کمی از آن را به ما دادند تا هزینه کنیم فکر می‌کنم حدود 30 میلیارد بود بقیه را باید طی فرآیندی مجوز استفاده‌اش را بگیریم. بیشتر باید جنبه سرمایه‌گذاری داشته باشد تا بتوانیم از آن درآمدی را کسب کنیم تا هزینه‌هایمان را بپردازیم. نمی‌توانیم پول نقل و انتقالات و بدهی‌ها را از آن بدهیم یکسری بدهی‌های گذشته را شاید بتوانیم بدهیم.

 

وی در مورد وضعیت آکادمی این باشگاه عنوان کرد:‌ پرسپولیس به جهت سبقه‌ای که دارد انبوه یادگاران گذشته را دارد پیشکسوتانی که زحمت کشیدند و قهرمانی‌های زیادی آوردند هواداران خاطرات خوبی از آنها دارند، اما ما به صورت اندک می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. آیا برای انتخاب بازیکنان تیم ملی بین مربیان اختلاف نظر وجود ندارد؟‌ اینجا هم همین است مجبوریم یک نفر را انتخاب کنیم و نمی‌توانیم 10 نفر را داشته باشیم. از محمد پنجعلی خواهش کردیم آکادمی و مدارس فوتبال را به او سپردیم. تیم‌های پایه را به محسن خلیلی سپردیم که از قبل بود کارها را مجزا کردیم در سراسر کشور مدارس فوتبال به نام پرسپولیس داریم که از باشگاه مجوز دارند هیچکس تا امروز بر آنها نظارت نداشت.

 

مدیرعامل  پرسپولیس افزود: شکایت می‌آمد که مثلا فلان مدرسه در منطه A ،خیلی‌ها مربی هم نیستند و 10 توپ به بچه‌ها می‌دهند و می‌روند گفتیم پدر و مادرها به برند پرسپولیس اعتماد کرده‌اند باید مکانی باشد که نظارت باشد که آیا مربی شرایط مربی‌گری دارد؟ آیا تمریناتش برای رده پایه مناسب است؟ گفتیم پنجعلی که در همه سطوح فوتبال ایران و آسیا حضور داشته سابقه کار آکادمیک هم دارد را بیاوریم. بنا شد کارگروهی تشکیل بدهد و تعدادی از پیشکسوتان عضوش شوند و تمرکزشان را روی مدارس فوتبال سراسر کشور بگذارند و تمرینات و افرادی که هستند را نظارت کند. احیاناً اگر استعدادهایی را دید برای پرسپولیس شناسایی کند و بیاورد.

 

درویش در مورد اینکه پرسپولیس در مورد تزریق بازیکن از پایه‌ها به بزرگسالان دچار مشکل بوده و با این شرایط تیم‌های پایه چه چیزی دارند که آنقدر سرشان دعوا است،‌ عنوان کرد:‌ علت این را نمی‌دانم ولی امسال از خلیلی خواستم او همه تیم‌های پایه‌اش در حد قهرمانی بودند. در سایپا هم  که بودیم برنامه‌ای را از قبل پیاده کردیم که هنوز مداومت دارد. خیلی از این بچه‌ها از نونهالان تا بزرگسالان آمدند و مدارج خوبی طی کردند. از او خواستم تنها داشتن تیم پایه برای باشگاهی مانند پرسپولیس که مخاطب زیادی دارد کافی نیست. اگر برای یک باشگاه 500 نفر برای تست می‌آیند برای پرسپولیس حداقل 30 یا 50 هزار نفر می‌آیند. مابین این‌ها استعدادهای بیشتری می‌توانیم شناسایی کنیم. گفتم باید شرایطی فراهم شود و مربیانی باشند که بازیکن نخبه را معرفی کنند که در حد پرسپولیس باشد و تیم‌هایشان هم در رده‌های اول تا سوم حضور داشته است.

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد چالش پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه که مدام باز و بسته می‌شود، گفت: حضور من در پرسپولیس با بستن پنجره و بستن حساب‌های بانکی همراه شد. پنجره نداشتیم حساب‌های بانکی‌مان بسته بود پولی هم در حساب نداشتیم. بدهی‌های زیادی هم داشتیم و حساب‌هایمان را بسته بودن.د از جمله اوساگونا که صد و اندی طلبکار بود خدا کمک کرد به باشگاه بلژیکی باید به خاطر محمد نادری صد و اندی هزار یورو بدهیم.

تلاش کردیم و توانستیم از طریق اسپانسر این مشکل را حل کنیم.

 

وی افزود: روزی که من آمدم فضایی برای تبلیغ نداشتیم همه فضاها را داده بودند و پولش را هم گرفته بودند. ما مانده بودیم و پول‌های مصرف شده و بدهی. به کمک خدا پنجره را باز کردیم بدهی‌ها را پرداختیم. از روزی که آمدم بیش از 60 درصد به تیم دادم الان بعضی‌ها بیشتر از 80 درصد هم گرفته‌اند. ضمن اینکه بالغ بر 18 میلیارد بدهی‌های مختلف را پرداخت کرده ایم.

 

درویش در خصوص پرونده استوکس اظهار داشت: فکر می‌کنم ظرف هفته آینده انجام شود اگر پنجره یک ماه پیش هم باز بود فرقی به حال ما نمی‌کرد چند سال از پرونده بدهی شهرخودرو می‌گذشت هیچ عملی انجام نشده بود در این دو سه ماه حدود 5 میلیارد به این باشگاه پرداخت کردیم. جا دارد از حمیداوی تشکر کنم که به ما محبت داشت.

 

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد با بیانیه دیروز شهرخودرو دیگر این محبت را ندارد، گفت:‌ این بیانیه متداول است در این یک ماه چند بیانیه دیدید؟ البته من بیانیه را نخواندم ما چه بدعهدی کردیم؟ دو ماه پیش پول دادیم در حساب‌مان پول بود می‌خواستیم پرداخت کنیم اما شماره حساب‌شان بسته بود چه کار باید می‌کردیم؟ حقوقی دو باشگاه نشست‌های زیادی داشتند تا راهی پیدا کنیم مقداری باقی مانده این طور که شنیده‌ام می‌گویند توافقی داشتیم شما مصاحبه 10 روز پیش آنها را هم ببینید. گفتند ما اصلا توافقی نداشتیم گفتیم توافقی داشتیم که پول را به این صورت بدهیم در بیانیه گفتند چه توافقی داشتیم؟ اگر توافق نداشتیم پس دیشب چه ادعایی کردید؟‌ اگر توافق داشتیم که 10 روز پیش گفتیم طی آن عمل می‌کنیم و شما گفتید توافقی نداشتیم. ضمن اینکه کار احساس حسینی هنوز تمام نشده کار را می‌توان با یک تلفن انجام داد متأسفانه بعضی چون مجال فرصت کم پیدا می‌کنند این بابی است که صحبت کنند.

 

درویش گفت:‌ اگر تیمی مثل پرسپولیس نبود و مخاطبان زیادی نداشت شاید کار به اطلاعیه نمی‌رسید. حمیداوی به ما محبت زیادی دارد. دلداری عضو هیأت مدیره‌شان هم همینطور. پریشب هم با او صحبت کردم گفت اصلا موردی نداریم اما به هر حال طلبکار هستند و حق‌شان است.

 

مدیرعامل پرسپولیس در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در مورد توافق برای رضایت‌نامه احسان حسینی اظهار داشت: صحبتی انجام دادیم و آنها گفتند در ازای سه میلیارد تخفیفی که می‌دهیم شما کاری انجام بدهید. بعد نه تنها سه میلیارد تخفیف ندادند بلکه 2 میلیارد هم اضافه‌تر خواستند. گفتیم اصل پولی که بر اساس استیناف قرار شده بدهیم 7 میلیارد و 800 و اندی میلیون تومان است. گفتند نامه‌ای گرفتیم حدود 13 میلیارد است ولی حدود 10 میلیارد بدهید. گفتیم دست شما درد نکند. بعد حقوقی ما اعلام کرد می‌گویند اگر روزی دادگاه بروم می‌توانم اینقدر حکم بگیرم. ما دولتی هستیم و نمی‌توانم وقتی حکمی نیامده بر اساس آن پول بدهم آنها ما را 7 میلیارد و 800 و اندی میلیون تومان جریمه کردند ما همینقدر می‌توانیم پرداخت کنیم. اساساً چیزی به ما تخفیف ندادند. بدهی ما همین قدر است که 5 میلیارد آن را هم داده‌ایم. باز هم خواستند می‌توانند بگیرند. اما این کارها را متوجه نمی‌شوم با او صحبت کردم و توضیح هم دادم دو هفته پیش هم با من صحبت داشتند و فردایش عین همین اطلاعیه را دادند نمی‌دانم این کار را چه کسی باب کرده؟ در حالی که می‌توانیم با یک تلفن صحبت کنیم و ادعای دوستی و غرابت چند ده ساله هم داریم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص احکام انضباطی فصل گذشته علیه این باشگاه گفت:‌ در مسابقه‌ای که همه شهادت دادند به ما ظلم شده بازیکن،‌مربی و تدارکات ما کتک خوردند. باید گروهی بررسی کنند چطور سنگ‌ها فقط روی خط کرنر ما متمرکز بود. درست است علم پیشرفت کرده اما یقینا دیگر رویش سنگ روی زمین میسر نیست. هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که خود به خود سنگ روی زمین رویش کند. شاید از لای سنگ‌ها علوفه رویش داشته باشد! اما از لای علوفه سنگ تولید نمی‌شود! حتما این سنگ‌ها از قبل آنجا تعبیه شده بود. هر جا بچه‌های ما رفتند کرنر بزنند رگبار سنگ‌ها بود. وسط زمین ظرف آب‌شان را می‌انداختند باید بررسی شود که این سنگ‌ها را چه کسی به آنجا برده است.

 

وی افزود: ضمن اینکه مگر ما آنجا هوادار داشتیم که تخطی کرده باشد و ما را از یک بازی خانگی با حضور تماشاگر محروم کنند؟ اساس این چه بوده؟‌ گفتند عالیشاه تندی کرده گفتند تابلوی تبلیغاتی روح و جسم نیست که به مقام شامخ‌اش توهین شده باشد. سنگ خورد و ناراحت شد یکی از سنگ‌ها را به تابلو پرت کرد آن صدتا سنگی که به او خورد و فحش‌هایی که به او داده شد چه؟ بازیکن حرفه‌ای باید پرتاب صد تا سنگ را تحمل کند؟ او با تابلو برخورد کرده و باید از تابلو عذرخواهی کند!

درویش عنوان کرد: به کسی اهانت نکرده آستانه صبر را باید در نظر بگیریم وگر اینکه طرف روح و جسم نداشته باشد. چطور ممکن است یک نفر این همه سنگ و فحش رکیک بخورد دست به سینه بنشیند و لبخند بزند؟ عالیشاه نباید محروم می‌شد چرا محروم شد؟ به خاطر چه عملی؟ این همه سنگ خورد و نمی‌توانست دردش را تحمل کند سنگ را به یک تابلو زد اگر برای یک تابلو اینقدر ارزش قائل هستید چرا برای انسان‌ها ارزش قائل نیستید؟ بعد ما را به چه جهت از بازی خانگی با تماشاگر محروم می‌کنند؟‌ تماشاچی داشتیم که تخطی کرده باشد؟ آیا بازیکنان ما با تماشاگران‌شان بی‌احترامی کردند؟ این همه سنگ خوردند و حرف‌های ناسازا و نامربوط به محیط ورزشی شنیدند. اگر کوچک‌ترین اعتراضی کردند شما بگویید به تماشاچی آنها اعتراض شده، این مسائل خوب نیست.

 

درویش تصریح کرد: در مورد گل‌محمدی نامه‌ای به کمیته استیناف نوشتیم طبق قانون اگر فردی نصف بیشتر حکمش اجرا شد. می‌توانیم درخواست تخفیف یا تعلیق بدهیم بارها این کار انجام شده است خیلی از آقایان تقریبا این کار را انجام دادند در دادگاه‌های قضایی هم همینطور است. استیناف به انضباطی گفت و انضباطی هم به استیناف گفت، پرونده گم شد.ما پنج‌شنبه بازی داشتیم و از دوشنبه پیگیر این کار بودیم. به دبیر فدراسیون و رئیس فدراسیون گفتیم در آخر به وزیر ورزش متوسل شدیم. این بد است که ما برای یک حق کوچک‌مان سراغ وزیر برویم و بگوییم شما تماس بگیرید که حق‌مان را بدهند. او هم زنگ زد گفت این بنده‌ خداها حرف غیر موجه نمی‌زنند راست می‌گویند سه جلسه از 4 جلسه را پشت سر گذاشته این یک جلسه را تعلیق کنید یا ببخشید. جالب است کمیته حقوقی ما با یک نفر از اعضای کمیته استیناف تماس گرفت گفت من به شما قول می‌دهم شنبه حتما به این پرونده رسیدگی شود. او گفت ما فردا بازی داریم شنبه رسیدگی کنید به درد چه کسی می‌‌خورد؟! مقداری حالت به تمسخر گرفتن دارد خواهش نابجایی نداشتیم این‌ها شائبه ایجاد می‌کند که هر جا منفعت ما باشد با آن مقابله می‌کنند.

 

وی در مورد بزرگ‌ترین چالش پیش‌روی این باشگاه اظهار داشت:‌ پرسپولیس همیشه برای قهرمانی برنامه‌ریزی می‌کند با یک نایب قهرمانی هوادار ما ناراحت شد. قهرمانی ابزار مختلفی می‌خواهد در پی تجهیز امکانات هستیم یک زمین تمرین دیگر می‌گیریم. بازیکن یک قسمت و تجهیزات قسمت دیگری است ولی گاهی اوقات برخوردهایی مانند بحث کمیته انضباطی یا اشتباهات ناخودآگاه داوری که به ضرر ما می‌شود ما را نگران می‌کند.

 

درویش در مورد اینکه آیا اجازه دارد این بحث را به فیفا ببرند، گفت: درست است که نباید مسائل درون‌خانوادگی را به بیرون ببریم ولی اگر به حق‌تان نرسید چه کار می‌کنید؟  هوادار ما انتظار دارد در یک بازی به استادیوم بیاید در مورد رأی تراکتور گفتیم اگر رسیدگی نکنند. قرار است به استیناف برود. ان‌شاءالله عدالت را اجرا می‌کنند ولی برای اینکه به حق‌مان برسیم و برای سیاست‌های کشورمان هم خوب نیست مجبوریم کارهایی را انجام بدهیم. از ماجدی تعجب می‌کنم گاهی اوقات به او هم می‌گویم و می‌گوید نمی‌دانم چه کار کنم وقتی او هم عاجز است چه کار کنیم؟‌ امیدوارم این معضل فوتبال هم حل شود. یقین دارم روزی می‌گویند ای کاش فلان کار را کرده بودیم که این همه آبروریزی نمی‌شد و دل هواداران تیم ملی خدشه‌دار نمی‌شد. هزاران ساعت برنامه ساخته شد در این دو سه ماه اخیر، همه پیرامون تیم ملی که چه کار کنیم و چه کار نکردیم؟ همه این حرف‌ها کجا اثر کرد؟

 

وی در مورد اینکه در این باشگاه هر نفر با هر قراردادی سریع عکس‌های زیادی نمی‌گیرد، گفت: هر کس برای کارش مدلی دارد آدم وقتی به برنامه‌ای می‌رود که حرفی داشته باشد گاهی اوقات شرمنده دوستان می‌شوم شاید یکی از دلایلش این باشد که من اهل فضای مجازی نیستم و زیاد به قائل به عکس و این حرف‌ها نیستم. آدم باید با عملکرد خوبش عکس بیندازد. اینکه ما عکس زیاد بیندازیم و عملکرد خوبی نداشته باشیم زیاد مقبول نیست. سعی می‌کنیم بستری آماده شود که من باشم یا نباشم روال خوبی طی کند. یعنی برنامه‌ریزی درازمدتی باشد که در پرسپولیس کار انجام شود چه من باشم چه نباشم. باید برنامه‌ریزی کنیم که مداومت کند. ما کار را برنامه‌ریزی و کارشناسی انجام می‌دهیم تا به تعالی باشگاه و فوتبال کمک کنیم. قراردادها و مذاکرات هم در باشگاه انجام می‌شود هم جای دیگری نداریم.

 

درویش در مورد اهداف باشگاه پرسپولیس گفت:‌ سال‌ها آرزو داشتم هر جا هستم به تیم‌های پایه توجه شود و تیم از استعدادهای خودش بهره ببرد. تلاش می‌کنم فضایی فراهم کنیم تا آکادمی استعدادهای خوبی را شناسایی و معرفی کند.

تیم‌های پایه هم آنها را جذب کند تعاملی هم با سرمربی تیم داشتیم او با هماهنگی مربی امید و جوانان جلساتی خواهد داشت در مورد پست‌هایی که احتیاج دارد به تبع وقتی بازیکنی از امید به بزرگسالان می‌آید باید به شیوه‌ای که این تیم بازی می‌کند آشنا باشد.

 

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص دریافت مجوز حرفه‌ای برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: تقریباً 80 درصد کارها را انجام دادیم کارگروه حقوقی و بین‌الملل مشخص کردیم تقریباً هر یک روز در میان با تعاملی که با فدراسیون داریم پیگیر هستند. سال 98 عضو کمیته بدوی فدراسیون فوتبال برای مجوز حرفه‌ای بودم معضلات را می‌دانم چیست و ان‌شاءالله با این کارگروه این موانع را مرتفع می‌کنیم.

 

وی در خصوص وضعیت مالکیت باشگاه پرسپولیس گفت: طبق پرونده‌ها این ساختمان حدود سال 84 خریداری شده 50 درصد پول را باشگاه و 50 درصد را فدراسیون فوتبال داده که به مرور ایام از محل درآمدهای پرسپولیس در سازمان لیگ مستهلک شده است. یعنی مقدار بیشتر از پولی که هزینه شده را پرسپولیس داده است منتهی هنوز سند به نام پرسپولیس کامل نشده است. هفته گذشته باز هم نامه‌ای به وزیر دادیم و او هم به حقوقی داد تا پیگیری و مشکل سند باشگاه حل شود. وقتی باشگاه به بورس رفته باید همه اجزایش کاملاً‌ روشن باشد یکی از آن بندها سند باشگاه است خواستیم وزیر هم کمک کند.

 

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط تیم ملی کشورمان گفت:‌ صحبت‌های زیادی بوده اما اثر آنها مهم است شما فعالیتی می‌کنید بازیکن می‌گیرید و تیم می‌سازید تا اثر کارتان مشخص باشد اثر این میزگردها و صحبت‌ها را جایی حس کردید که در این 4، 5 ماهه روش اداره تیم ملی تغییر کرده باشد؟ باید ببینیم که تیم ملی رو به افق روشنی می‌رود. نباید توقع مردم را بیهوده بالا ببریم بعید می‌دانم از سه بازی امتیازی بگیریم. شما باید شرایط تیم مقابل را ببینید. نباید مردم را به بیراهه بکشانیم بازی با الجزایر را دیدیم.

 

وی در مورد اینکه تفاضل ما در جام‌جهانی چقدر می‌شود عنوان کرد:‌این را نمی‌دانم ولی امیدوارم ایران هر سه بازی را ببرد. آرزوی‌مان را می‌گوییم اما توان‌مان را هم باید ببینیم.

 

میرشاد ماجدی چه کاری از دستش برمی‌آید؟ می‌تواند یک بازی تدارک ببیند؟ فدراسیونی که اعضای هیات رئیسه‌اش با هم هماهنگ نیستند چه کار می‌خواهد بکند؟

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه هیأت رئیسه فدراسیون معتقد است سرپرست با آنها هماهنگ نیست و هیأت رئیسه از مسائل تبلیغات محیطی بی‌خبر است و از انتخاب مربیان پایه اطلاعی ندارد، گفت: خدا کند از ما شاکی شوند ولی کار را درست کنند الان تا فیفادی بعدی که شهریور است. در فدراسیون شنا بودم یکی از شناگران سابق که اولین ورزشکار ما در مسابقات جهانی حدود 50، 60 سال پیش بود و آذربایجانی هم بود به من گفت در آن دوره ما استخر نداشتیم من به دستم کش می‌بستم و تمرین می‌کردم یعنی کش فشار بیاورد و عضلاتم قوی شود. او می‌توانست کش ببندد و کتف‌های خودش را قوی کند. تیم ملی این همه ستاره دارد امروز اگر می‌‌خواهیم موفق شویم وزارت ورزش، وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی باید کارگروهی تشکیل بدهند شعاری هم حرف نزنیم بیایند می‌توانند مجوزهای لازم را بگیرند.

 

درویش در مورد جام‌های پرسپولیس که در خانه علی پروین است و آیا این جام‌ها به باشگاه برمی‌گردنند گفت:‌بله، جا دارد از زحمات پروین تشکر کنیم او شجره طیبه پرسپولیس است بارها خودش گفته، باشگاه در حال درست کردن محلی برای موزه باشگاه است تا این جام‌ها آنجا قرار بگیرند. وقتی این کار انجام شد خودش هم اعلام کرده جام‌ها را می‌فرستم.

انتهای پیام

    پربازدیدترین ها