با چند روش آسان ظرفیت هارد دیسک ها را افزایش دهید

کد خبر: 308384
|
16:09 - 1401/04/01
نسخه چاپی
با چند روش آسان ظرفیت هارد دیسک ها را افزایش دهید
مشکل عدم وجود حافظه برای ذخیره سازی داده ها برای همه کاربران سیستم های رایانه ای وجود دارد، شما می توانید با اقدامات کوتاه و آسان این مشکل را حل کنید.

به گزارش اسلام آباد خبر ، با وجود اینکه در دنیای فناوری هارد دیسک ها و فلش مموری های بسیاری با ظرفیت های شگفت انگیز وجود دارد اما به دلیل حجم بالایی اطلاعاتی که در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین سیستم های رایانه ای شخصی شما وجود دارد حتما برایتان پیش آمده که با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی مواجه شوید.

راهکارهایی کوتاه اما کاربردی می تواند شما را در رفع این مشکل کمک کند.

یکی از ساده ترین  راه ها برای افزایش حافظه هارد دیسک ها اعتماد به ابزار پیش فرض ویندوز با عنوان Disk Cleanup است، بر روی هر یک از درایورهای سیستم خود راست کلیک کنید در انتهای لیست نمایش داده شده Properties را انتخاب کرده و در صفحه ای باز می شود گزینه Disk Cleanup را انتخاب کنید، سیستم به صورت اتوماتیک فایل ها موقت و بی مصرف را شناسایی می کند، می توانید هر یک از فایل هایی که غیر ضروری است را ببینید، آنها را انتخاب کنید تا پاک شوند.

پاک کردن نرم افزارهایی که مدت هاست از آنها استفاده نکرده اید را نیز می تواند به کم شدن حجم اشغال شده کمک کند، همچنین از یک اپلیکیشن آنالیزگر برای بررسی فضای اشغال شده در درایوها استفاده کنید، WinDirStat یکی از نرم افزارهای مناسب برای این کار است.

پاک کردن فایل ها موقت گزینه بعدی است که به شما پیشنهاد می شود، Disk Cleanup نرم افزار مناسبی برای پاک کردن حافظه موقت فایل ها است، در کنار پاک کردن حافظه از فایل ها موقت بهتر است فایل های تکراری را نیز پاک کنید تا حجم کمتری از هارد شما اشغال شود، نرم افزار Duplicate Cleaner Pro را برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم./

باشگاه خبرنگاران جوان/

انتهای پیام/

    پربازدیدترین ها