مدیریت جهادی موجود در پروژه غدیر باید در سایر طرح های استانی شکل گیرد

کد خبر: 308707
|
17:01 - 1401/06/11
نسخه چاپی
مدیریت جهادی موجود در پروژه غدیر باید در سایر طرح های استانی شکل گیرد
مدیریت جهادی موجود در پروژه غدیر باید در سایر طرح های استانی شکل گیرد : آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: از مسئولان استان خوزستان از جمله سازمان آب و برق و پیمانکاران انتظار می رود سایر طرح‌های استان را نیز با مدیریت جهادی همچون طرح غدیر اجرا و تکمیل کنند. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،  به نقل از رهیاب، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در آیین بهره برداری از طرح غدیر اظهار کرد: از بیش از ۲ هزار نفر که به صورت جهادی در اجرای این طرح مشارکت داشتند قدردانی می کنم و ایرانی بودن تمام اقدامات انجام شده در این طرح باعث افتخار و سرافرازی است.

 

وی افزود: این طرح با دست توانمند مهندسان، کارگران و مدیریت جهادی مدیران در مدت زمان ۱۰  ماه به ثمر رسیده است و نشان می دهد که ظرفیت‌های بزرگی در کشور ما وجود دارد.

 

رئیس جمهور ضمن قدردانی از وزیر نیرو، استاندار خوزستان، سازمان آب و برق و همه افرادی که در اجرای طرح غدیر نقش داشتند، گفت: وزیر نیرو دارای روحیه‌ای جهادی است و برای مدیریت آب و برق کشور به صورت شبانه روزی تلاش می‌کند.

 

وی مدیریت امکانات برای رفع مشکلات مردم را ضروری خواند و افزود: این طرح به زوار ابا عبدالله الحسین(ع) آبرسانی می‌کند که توفیقی بزرگ است.

 

آیت الله رئیسی گفت: بسیج، ارتش، سپاه و همه نیروهای مردمی که در سنگر دفاع مقدس بودند اکنون در سنگر سازندگی و آبادانی در تمام نقاط کشور در حال فعالیت هستند که این موضوع برای مردم روشن و محسوس است.

 

وی اجرای طرح غدیر در کمترین زمان را موجب بالا رفتن توقع ما و مردم دانست و افزود: از مسئولان استان خوزستان از جمله سازمان آب و برق و پیمانکاران انتظار می رود سایر طرح‌های استان را نیز با مدیریت جهادی همچون طرح غدیر اجرا و تکمیل کنند.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: می‌گفتند با مشکلاتی که در ارتباط با تولید برق وجود دارد مگر می‌شود خاموشی نداشته باشیم اما با مدیریت و استفاده درست از برق و آب و همکاری صنایع و بخش کشاورزی این کار محقق شد.

 

وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته اگر مشکلی درخصوص خشکسالی گریبانگیر هر کدام از سدها شود از ظرفیت سایر سدها برای تامین آب آشامیدنی مردم استفاده می شود.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه طرح غدیر سه یا چهار ساله بود که در مدت ۱۰ ماه به سرانجام رسید، گفت: این از اقدامات مخلصانه بوده و اجر آن عندالله محفوظ است چراکه افرادی شبانه روز در این طرح کار کردند و مردم خوزستان امیدوار شدند.

 

وی این امیدواری را موجب مشارکت بیشتر مردم و افزایش سرمایه و نشاط اجتماعی استان خوزستان دانست و افزود: طرح غدیر باعث نقش آفرینی جوانان خوزستانی در منطقه خواهد شد.

 

رئیس جمهور با اعتقاد بر اینکه می توان کارهای بزرگی در کشور انجام داد، بیان کرد: عرب، لر، دزفولی و اندیمشکی همه باید احساس کنند که در منطقه دارد فعالیت و کار انجام می‌شود.

 

وی با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای طرح های فاضلاب در خوزستان شد و افزود: نباید باران که نعمت الهی است باعث ایجاد دلهره در مردم شود.

 

افزایش رشد اقتصادی در خوزستان

 

آیت الله رئیسی با اشاره به افزایش رشد اقتصادی خوزستان از ۲ درصد به پنج درصد گفت: این مهم با جذب اعتبارات استان محقق شده که جای قدردانی دارد.

 

وی با اشاره به فعالیت شرکت های بزرگ در استان خوزستان افزود: مسئولیت های اجتماعی این شرکت ها می تواند گره های استان را باز کنند و باعث توسعه منطقه شوند.

 

رئیس جمهورر بیان کرد: مردم باید احساس کنند که مجاهدانه در راستای ایجاد اشتغال در سطح استان کار می شود.

 

آیت الله رئیسی از نماینده ولی فقیه در خوزستان، نمایندگان مجلس، سپاه، بسیج و ارتش خواست با مدیریت دلسوزانه و مجاهدانه در راستای رفع مشکلات استان گام بردارند.

 

وی خواستار تداوم طرح های بزرگ تا حصول نتیجه قطعی شد و افزود: طراحی قوی و برنامه خوب می‌خواهیم ولی مهمترین بخش هر کار انگیزه و مدیریت جهادی است.

 

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله قاضی دزفولی گفت: پنج بار برای بررسی مسایل خوزستان به این استان سفر کردم ولی تا زمان عملیاتی شدن وعده ها پیگیر مشکلات خواهم بود و در میان مردم حاضر می شوم.

 

وی با بیان اینکه اگر اخلاص داشته باشیم برکات الهی ایجاد می‌شود، افزود: نماینده ولی فقیه در خوزستان روحیه جهادی دارند و به ایشان گفتم هر جا ضرورت باشد در استان حاضر می شوم.

 

آیت الله رئیسی حضور در منطقه محروم احمد فداله دزفول را یادآور شد و اظهارداشت: مردم این منطقه به رغم تلاش گروه های جهادی مشکلات زیادی از جمله جاده داشتند که باید برای رفع مشکلات آنها اقدام شود.

 

وی افزود: تردد از منطقه احمد فداله تا دزفول به دلیل نبود جاده مناسب هشت ساعت زمان می برد که لازم است اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

رئیس جمهور بیان کرد: همه افرادی که در دوران دفاع مقدس مقابل دشمن نقش جهادی داشتند امروز باید در تولید، ساخت جاده، فعال کردن کارخانه های نیمه تعطیل و تعطیل، مسکن سازی و اشتغال فعالیت کنند.

 

تقاضا خوزستانی ها آب شرب سالم است

 

آیت الله رئیسی رفع مشکل آب آشامیدنی را یکی از خواسته های مردم خوزستان دانست و اظهارداشت: همه کشور مدیون خوزستان است چون روزهای سختی را در مقابل ستمگران و صدامیان در جنگ تحمیلی سپری کرد.

 

وی با گرامیداشت یادو خاطره مرحوم آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول افزود: مردم دزفول در جریان موشک باران دشمن، شهر را ترک نکردند و در جریان ایستادگی خود فرزندانشان شهید شدند.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه بسیاری از نقاط استان خوزستان به رغم تهدیدهای دشمن ماندند و مجاهدانه از ارزش‌های کشور دفاع کردند، بیان کرد: خوزستان سرزمین مجاهدان، ایثارگران و شهیدانی است که مردانه ایستادند و فتح المبین خلق کردند.

 

وی افزود: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس با سلاح مقابل دشمن ایستادند و اکنون با اقدام انقلابی و جهادی باید مشکلات را رفع و با تحقق شعار ما می‌توانیم دشمنان را مایوس کنند.

 

آیت الله رئیسی حضور در روستاهای خوزستان را یادآور شد و گفت: اهالی روستاها در امور کشور بسیار نقش آفرین بوده و شهیدانی تقدیم میهن اسلامی کرده اند که باید به آنها رسیدگی شود.

 

وی افزود: اهالی این روستاها، انسان های وارسته ای هستند که وقتی نزد آنها می رویم خواسته زیادی ندارند و برای پیشرفت کشور و رهبر معظم انقلاب دعا می‌کنند.