رئیس‌جمهور:

صحت عمل مدیران موجب جذب جوانان بیشتری به سوی نماز خواهد شد

کد خبر: 309361
|
09:34 - 1401/11/06
نسخه چاپی
صحت عمل مدیران موجب جذب جوانان بیشتری به سوی نماز خواهد شد
رئیس‌جمهور در اجلاس سراسری نماز با اشاره به اهمیت، اخلاق و عمل اثربخش، گفت: هر چه مدیران صحت عمل داشته باشند، جوانان بیشتری جذب نماز می‌شوند.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (پنجشنبه ۶ بهمن ماه) در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای فرازهای بلند پیام نورانی ایشان به اجلاس نماز و نیز قدردانی از تلاش‌ها و سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در این مراسم، گفت: نماز والاترین جلوه‌های اخلاق و عمل صالح را برای عبد و انسان سالک رقم می‌زند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نماز در اندیشه، اخلاق فاضله و کریمه و عمل انسان سالک بسیار اثربخش است، افزود: شاید هیچ‌یک دیگر از عطایای الهی به بشر مانند نماز در ساختن و تعالی فرد و جامعه مؤثر نباشد و این رمز توصیه و امر همه انبیای عظام الهی نسبت به نماز است.

صحت عمل مدیران موجب جذب جوانان بیشتری به سوی نماز خواهد شد

رئیسی احکام و آداب را از جلوه‌های مهم نماز توصیف و تصریح کرد: احکام، اجزا و شرایط نماز و آنچه مربوط به آداب و شرایط نماز می‌شود، بسیار مهم است، اما وقتی انسان با اسرار نماز در ارتباط قرار گیرد، روحیه او متعالی می‌شود و وقتی نماز یک فردی بالا برود، آن نمازخوان نیز با نماز خود بالا می‌رود.

رئیس جمهور با بیان اینکه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امر و توصیه همه انبیای عظام الهی به نماز و جامعه نمازخوان مورد توجه خوبی قرار گرفته است، اظهار داشت: باید از همه زحماتی که در این مدت برای توجه و اقامه نماز کشیده شده است، قدردانی کرد، اما با وجود کارهای بسیاری که انجام شده با آنچه باید فاصله بسیاری داریم. هر چه مدیران صحت عمل داشته باشند، جوانان بیشتری جذب نماز می‌شوند.

    پربازدیدترین ها