رونمایی از ۲ ماهواره بومی طلوع ۳ و ناهید ۲

کد خبر: 309412
|
12:16 - 1401/11/18
نسخه چاپی
رونمایی از ۲ ماهواره بومی طلوع ۳ و ناهید ۲
اخبار اقتصادی ماهواره‌های طلوع ۳ و ناهید ۲ پس از پایان طراحی و ساخت امروز در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شدند.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ماهواره طلوع ۳ ماهواره‌ای سنجشی است که سازمان فضایی ایران سفارش ساخت آن را داد که شرکت صنایع مخابراتی ایران (صا ایران) کار ساخت آن را به عهده داشت.
این ماهواره با وزن ۱۵۰ کیلوگرم سنگین‌ترین ماهواره ساخته شده در کشور تلقی می‌شود و با دقت تصویربرداری ۵ متر سیاه و سفید و ۱۰ متر رنگی در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد.
این ماهواره با بهره گیری از زیرسامانه‌های پیشرانش فضایی بومی، دارای قابلیت اصلاح و مانور مداری در فضاست.
بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و زیرسامانه‌های این ماهواره بومی بوده و با بهره گیری از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی توسعه یافته است.
این ماهواره تمام آزمایش‌های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و آماده پرتاب است.
ماهواره ناهید ۲ هم به سفارش سازمان فضایی ایران ساخته شد که کار ساخت آن بر عهده پژوهشگاه فضایی ایران بود.
این ماهواره، ماهواره‌ای مخابراتی و از سری ماهواره‌های راهبردی دستیابی به ماهواره‌های مخابراتی زمین آهنگ است که مسیر دستیابی به ارتباطات مخابرات فضاپایه را برای کشور فراهم کرده است.
این ماهواره با طول عمر حداقل ۲ سال در ارتفاع مداری ۵۰۰ کیلومتری از زمین قرار خواهد گرفت و ماموریت‌های متعدد مخابراتی همچون ارتباط تلفنی همزمان و ذخیره و ارسال داده‌های امن را انجام خواهد داد.
این ماهواره هم تمام آزمایش‌های خود را با موفقیت پشت سرگذاشته و آماده پرتاب است.

    پربازدیدترین ها