یادداشت: دکتر جهانبخش زنگنه‌تبار

سربازان گمنام امام زمان (عج)ضامن اقتدار، امنیت و آرامش

کد خبر: 309532
|
08:23 - 1401/12/21
نسخه چاپی
سربازان گمنام امام زمان (عج)ضامن  اقتدار،  امنیت و آرامش
دکتر جهانبخش زنگنه‌تبار در یادداشتی به تبیین نقش سربازان گمنام امام زمان (عج)ضامن در اقتدار، امنیت و آرامش کشور پرداخته است.

به گزارش اسلام آباد خبر ، دکتر جهانبخش زنگنه‌تبار در یادداشتی به تبیین نقش سربازان گمنام امام زمان (عج)ضامن در اقتدار،  امنیت و آرامش کشور پرداخته است؛

هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) بر امام خامنه ای (مدظله العالی)، ملت شریف ایران و این سربازان جان بر کف و مجاهدان فی سبیل الله مبارک باد.

به همین مناسبت مطلبی در خصوص جایگاه قانونی آن ها ، نظر امامین انقلاب در مورد سربازان گمنام و قطره ای از دریای زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) تقدیم خوانندگان عزیز می شود.

در ماده یک قانون تاسیس وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران چنین آمده است:

به منظور کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضد جاسوسی و به دست آوردن آگاهیهای لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه های آنان علیه انقلاب اسلامی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تشکیل می گردد. این وزارتخانه که با حضور بهترین فرزندان ملت ایران برای تحقق اهداف مذکور در قانون فوق الذکر تشکیل شده است در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و فضای مجازی در داخل و خارج افتخارات فراوانی را آفریده است که گاهی گوشه هایی از آن ها به اطلاع عموم می رسد. بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: سربازان گمنام امام زمان (عج) موجب سرافرازی امت اسلامی هستند، سربازان گمنام ما هستی خود را فدا می کنند و نام و نشانی نمی خواهند‌. (۱۴/۴/۱۳۶۶) 

سربازان گمنام بدین شکل سرافرازی ملت بزرگ ایران را تامین می کنند که مردم در کمال آرامش به زندگی خود مشغولند و اجتماعات بزرگ آن ها همانند راهپیمایی ها، انتخابات، مراسم مذهبی، اعیاد و شهادت ها و ... را برگزار می کنند در حالیکه دشمنان برای برهم زدن نظم و امنیت این برنامه ها، دسیسه ها و توطئه های متعددی می چینند که بحمدلله با زحمات و هوشیاری های همیشگی این عزیزان، نقشه دشمنان نقش بر آب می شود. همانطور که امام راحل(ره) فرمودند: سربازان گمنام، نام و نشانی نمی خواهند، آن ها مفتخر به این هستند که ملت ایران را در اوج اقتدار، امنیت و آرامش ببینند.

حضرت امام خمینی(ره) در یکی از پیام های خویش ،عارفانه سربازان گمنام را دعا می کنند و می فرمایند: بارالها، این عزیزان مجاهد فی سبیل الله را برای ملت ما حفظ فرما و به شهدای آنان رحمت، به بستگان آن ها خصوصا مادران و پدران و همسران آنان صبر و خیر و برکت عنایت فرما و از خداوند متعال توفیق سعادت و سلامت شما را خواستارم امیدوارم حضرت ولی عصر (عج) پشتیبان شما باشد. (۱۹/۱۱/۱۳۶۳)

انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب جهانی امام زمان (عج) است و کسانی که در برافراشته نگهداشتن پرچم عزتمند این نظام تا حضور حضرت بقیه الله(عج) نقش آفرینی نمایند، سربازان آن حضرتند و مورد عنایت آخرین حجت خدا هستند.

دشمنان نظام اسلامی در ۴۴ سال اخیر دسیسه ها و توطئه های فراوانی برای جمهوری اسلامی به کار بردند که بحمدلله با رهبری های حکیمانه امامین انقلاب حضور مقتدرانه ملت ایران و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) که چشمان بینا و بیدار نظام اسلامی هستند، نقشه های دشمنان نقش بر آب شد ، هر چه پیش می رویم توطئه های دشمنان پیچیده تر و ترکیبی می شود، ان شاءالله باهمین هوشیاری ها در آینده نیز تیر دشمن به سنگ خواهد خورد و مسیر زندگی مردم هموارتر خواهد شد چرا که امنیت زیرساخت همه ابعاد زندگی وازضروریات پیشرفت وتوسع کشوراست. امام خامنه ای( مدظله العالی) فرمودند:امنیت زیرساخت همه ابعاد یک جامعه است. حفظ و تامین این امنیت افتخاری است که نصیب سربازان گمنام امام زمان(عج) است. مجموعه سربازان گمنام در واجا و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فراجا ودیگردستگاههای نظامی ،با هماهنگی و هم افزایی خاصی برای سربلندی نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران در تلاشند. در این نوشته بیان تمام زحمات سربازان گمنام نه مقدور است نه نگارنده در جریان تمام اقدامات و خدمات این عزیزان است فقط بدین مناسبت به قصد قربت ،  قدردانی از رشادت ها و ایثارگری ها و خدمات بی نظیر این برادران و خواهران خستگی ناپذیر و مجاهدان فی سبیل الله ونیزادای دین به شهدای آنها نکاتی به رشته تحریر در می آید. امروز بزرگترین سرمایه برای سربازان گمنام امام زمان(عج) اعتماد ولی معظم فقیه امام خامنه ای(مدظله العالی) است آنجا که فرمودند: من به وزارت اطلاعات اعتماد مستحکم دارم و نیز فرمودند: وزارت اطلاعات در حقیقت یک پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است. سربازان گمنام در توفیقات سایر دستگاههای خدمتگزار هم نقش تعیین کننده دارند و از کار آن ها آسیب زدایی می نمایند، این مهم حضور شبانه روزی تعداد کثیری از نیروهای متعهد و متخصص را می طلبد و خدمات بزرگی که برای انقلاب انجام شده است ، حاصل همین تلاشها و حضور در صحنه مبارزه با دشمن است. امام خامنه ای (مدظله العالی)فرمودند: وزارت اطلاعات با تلاش موثر خود زمینه موفقیت های داخلی و بین المللی دستگاههای مختلف را فراهم می آورد همچنین فرمودند: وزارت اطلاعات به همت نیروهای با ایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است.

شکار و پایین کشیدن عبدالمالک ریگی که بطوروحشیانه ای دهها نفر از فرزندان این ملت را مظلومانه به شهادت رسانده بود، دستگیری و انتقال خود فروخته خائنی چون روح الله زم، نیرو و ابزار جنگ نرم دشمن علیه نظام اسلامی ،ضربه زدن به جاسوسان داخلی و خارجی، شناسایی و خارج کردن عوامل نفوذ دشمن در سیستم اداری کشور، متلاشی کردن باندهای فساد مالی و رسوا کردن اختلاسگران در کشور، تقابل مستمر با سیستم های اطلاعاتی  و جاسوسی دشمنان همچون سیا، ام آی سیکس و موساد و ...، خنثی کردن توطئه هایی که جهت ربایش یا خرابکاری در هواپیماها طراحی شده، متلاشی کردن باندهای مافیایی قاچاق مواد مخدر، کالا و ارز، دستگیری کسانی که قصد ورود به کشور و اجرای پروژه های انتحاری و ایجاد انفجار در اماکن و مراسمات ملی و مذهبی دارند، شناسایی تیم های مختلف پژاک، کومله، دموکرات، داعش و دیکر گروهک ها ،قبل ازهر گونه اقدام مخل امنیت، شناسایی و دستگیری تروریست های فراوان در ۴۴ سال اخیر و شناسایی عاملین یا محرکین خارجی و عوامل اجیر کننده آن ها که بیشتر توسط سردسته مستکبران عالم یعنی آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی بودند، شناسایی عناصر اصلی و باندهای محرک آشوبگران درپاییز سال جاری و شناسایی و دستگیری تعدادی از عوامل مسمومیت دانش آموزان دختر در کشور که دشمنان با تمام پیچیدگی و با چند واسطه این توطئه را در چندین استان اجرا کردندکه امید داریم تمام عاملان و مسببین این جنایت وحرکت غیر انسانی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و دستگیر و به مراجع قضایی تحویل گردند. خلاصه ما به عنوان ملت ایران موارد فوق الذکر را طی سالیان طولانی به عنوان بخش کوچکی از زحمات سربازان گمنام را می بینیم اما زحمات فراوان و عملیات های پیچیده ای که برای شناسایی، کشف و ضربه زدن به عاملین توطئه های طراحی شده دشمن اجرا می شودوگاهی به مجروحیت وشهادت برخی از این عزیزان می انجامد را نمی دانیم.  ما قدردان زحمات آن ها و فقط شاهد خروجی فعالیت های این فرزندان غیور ملت  هستیم. سربازان گمنام امام زمان (عج) شایدتنهاسیستمی هستند که هیچگاه تمام فعالیت ها و عملکردهای خود را بنا به مصالح ملی  ، دلایل علمی ومنطقی وبمنظور جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان، به اطلاع عموم نمی رسانند. یعنی گمنامی آن ها نه تنها در نداشتن نام و نشان افراد بلکه شامل شرح وظایف آن ها نیز می شود. ایمان عمیق به خداوند متعال و پایبندی به آرمانهای نظام اسلامی و مصروف داشتن تمام توان برای عملیاتی کردن رهنمودهای امامین انقلاب  در تمام عرصه ها از مشخصه های بارز سربازان گمنام امام زمان(عج) است. امام خامنه ای(مدظله العالی) در مهر ماه ۱۳۸۳ فرمودند: من در یک کلمه عامل موفقیت وزارت اطلاعات را "ایمان" نیروی انسانی این وزارتخانه می دانم که این ایمان منحصر به فرد هم هست. 

این مجموعه عظیم و مجاهدان فی سبیل الله جز به حاکمیت ارزشهای الهی، حفظ نظام اسلامی و اقتدار، امنیت و آرامش ملت و سلامت سیستم اداری کشور و دیگر وظایف ذاتی خویش به چیزی نمی اندیشند و هیچگاه ورود به گرایش های سیاسی ننمودند. رهبر معظم انقلاب فرمودند در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن جناح انقلاب است.( ۱۱/۱۲/۱۴۰۰)

در تایید خدمات بزرگ سربازان گمنام فرمایش دیگری از فرماندهی معظم کل قوا در اسفند ماه ۱۳۸۹ پس از بازدید ۶ ساعته از واجا اشاره می کنیم، ایشان فرمودند: وزارت اطلاعات به همت نیروهای با ایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است و اکنون پایگاه عظیم مبارزه و جهاد در عرصه جنگ اطلاعاتی در دنیای امروز است.

ما هم به تبع امامین انقلاب از خدای متعال برای سربازان گمنام امام زمان(عج) در هر دستگاه یا هر لباس نظامی، انتظامی، اطلاعاتی، سپاه پاسداران و بسیجیان سرافراز ‏که هستند توفیق و سربلندی مسئلت داریم و آرزو می کنیم امام زمان(عج) پشتیبان آن ها باشد ان شاء ا... ‏‎ ‎با توفیق و سربلندی روز افزون در اقتدار و امنیت نظام اسلامی همچنان ‏موثر باشند و نقش اساسی در سپردن این پرچم عزتمند با دستان توانای ولی معظم فقیه ‎به صاحب اصلی آن، حضرت بقیه الله الاعظم (عج) داشته باشند ، با ‏ظهور آن حضرت است که بساط پوشالی استکبارجهانی جمع خواهد شد و طومار حاکمیتی آن ها در هم پیچیده خواهد شد.‏

 

انتهای پیام/

 

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها