فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش:

ایران امروز در معادلات سیاسی و نظامی جهان تاثیرگذار است

کد خبر: 309811
|
12:33 - 1402/03/11
نسخه چاپی
ایران امروز در معادلات سیاسی و نظامی جهان تاثیرگذار است
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش گفت: ایران امروز در معادلات سیاسی و نظامی جهان تاثیرگذار است.

به گزارش اسلام آباد خبر ، یادواره شهید خلبان کیانوش بساطی و شهدای خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران  پیش از ظهر پنج شنبه با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش، خلبانان پایگاه سوم شکاری همدان، نیروهای تیپ ۱۸۱ زرهی شهید سلیمی، خانواده معظم شهدا، مردم و مسئولین اسلام‌آبادغرب در این شهرستان برگزار شد.

 

 امیر سرتیپ دوم سلیمان طاهری در این یادواره اظهار کرد: شهدا با اهدای خون خود در بیابان ها آسایش و آرامش را برای ما به ارمغان آوردند و پرچم توحید را در قله‌های عزت مملکت به اهتزاز درآوردند.

 

 وی افزود: شهدا نیاز به برگزاری یادواره‌ها ندارند بلکه این ما هستیم که به وجود آن‌ها نیازمندیم و باید جهاد تبیین را با برپایی چنین مجالسی انجام دهیم.

 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش تصریح کرد: دشمنان هر آنچه در توان دارند به کار می‌برند و از سال ۵۷ تمام توطئه‌ها را انجام دادند اما با همبستگی مردم و رهبری قدرتمند تمام توطئه‌های دشمن خنثی شده و مطمئن باشند که باقی توطئه‌ها هم خنثی می‌شود.

 

 وی گفت: در ابتدای جنگ کشورهایی بودند که حتی از دادن سیم خاردار هم به ایران امتناع کردند اما امروز به برکت خون شهدا ایران به کشوری تبدیل شده که در تمام معادلات سیاسی و نظامی دنیا تاثیرگذارتر است و به عنوان کشوری قدرتمند در جهان شناخته می شود و بعد از جنگ جهانی دوم غیر از ایران هیچ کشوری جرئت مقابله با استکبار را نداشت و این راه را شهدا به ما نشان دادند تا در فضای غبار آلود راه را گم نکنیم.

 

 وی بیان کرد: امروز کشورهایی که هزار کیلومتر از ایران دور تر هستند آمده‌‌اند و همسایه ما شدند و به دنبال ایجاد توطئه‌ای دیگر علیه نظام هستند اما نمی‌توانند هیچ کاری را پیش ببرند، ایران در جنگ هشت ساله مقابل یک ائتلاف بین المللی ایستاد و از ۲۳ کشور اسیر در آن جنگ گرفته شده و علت را پیروزی ایران اتحاد و پایداری مردم بود و دشمن می‌داند اگر اکنون حرکتی انجام دهد در منجلابی فرو می‌رود که از آن بیرون نخواهد آمد. 

 

امیر طاهری گفت: شهدا از ما انتظاراتی دارند و مسئولین باید فرصت طلایی خدمت به مردم را غنیمت بشمرند تا شرمنده شهدا نشوند و همه مردم باید خواسته های شهدا را عملیاتی کنند و مطیع فرمان رهبر باشند.

 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش مطرح کرد: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی را به ارمغان آورد و در مسیر خود از کنار عده‌ای گذشتد که جرأت نکردند به آن‌ها بگویند به کجا می‌روید.

 

طاهری در خاتمه مراسم گفت: خانواده شهدا سرمایه‌های کشور و شهدا قهرمانان ایران هستند و اقتدار امروز مرهون خون شهدا است و باید قدردان آن‌ها باشیم و خرمشهرها را فتح کنیم و پیشرفت‌هایی که تاکنون حاصل شده هم به علت همین تفکر است.

 

 

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد