معاون وزیر کشور:

زیرساخت‌های مرز باشماق برای تردد زائرین اربعین آماده شود

کد خبر: 309829
|
20:01 - 1402/03/15
نسخه چاپی
زیرساخت‌های مرز باشماق برای تردد زائرین اربعین آماده شود
معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور گفت: زیرساخت‌های مرز باشماق برای تردد زائرین اربعین باید تا اول ماه صفر آماده و تقویت شود و برای این موضوع، وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف مشخص شده است.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سیدمجید میراحمدی بعد از ظهر امروز در سومین جلسه ستاد اربعین کردستان در سالن شهدای گمنام استانداری اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، امسال تعداد زائران اربعین که مرز باشماق را برای تردد انتخاب می‌کنند نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: حمل و نقل زائرین در زمان برگشت یکی از مشکلات سال گذشته در مرز باشماق بود که باید برای سال جاری در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

 

معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: باید برای خدمت بیشتر به زائران از تمام ظرفیت‌های مختلف استفاده کرد.

 

میراحمدی اذعان کرد: امسال بر خلاف گذشته، کار از شکل تکلیفی خارج شده و استان‌های معین باید بر اساس یک توافق در راستای خدمت به زوار اربعین از استان کردستان حمایت کنند.

 

وی گفت: زیرساخت‌های مرز باشماق برای تردد زائرین اربعین باید تقویت شود و برای این موضوع، وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف مشخص شده است.

 

معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور افزود: قطعا امسال به دلیل گرم‌تر شدن هوای کشور، زائرین بیشتری مسیر کردستان و مرز باشماق را برای سفر به کربلا انتخاب کنند و این می‌طلبد که هرچه زودتر زیرساخت‌های لازم در کردستان و مرز باشماق مریوان فراهم شود.

 

وی پیاده‌روی اربعین را یک حماسه عظیم و بی‌نظیر خواند و گفت: همه اقدامات باید تا قبل از اول ماه صفر به پایان برسد و همه چیز مهیای این باشد که بتوانیم به وظایف خود در قبال زائرین عمل کنیم.

 

میراحمدی اضافه کرد: اربعین موضوعی است که رهبر معظم انقلاب و دولت توجه ویژه‌ای به آن دارند و با شرایطی که در سال گذشته به وجود آمد و تاثیرات آن را شاهد بودیم نیازمندیم روی فرهنگ اربعین بیش از گذشته کار شود، چرا که می‌تواند روی فرهنگ دینی نقش بسزایی داشته باشد.

 

وی افزود: همه باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا یک اربعین به یاد ماندنی رقم بخورد و برکات این سفر معنوی را بیش از پیش به جامعه برگردانیم.

 

معاون وزیر کشور اضافه کرد: اعزام میلیون‌ها زائر در اربعین حسینی یک کار بزرگ و عملیاتی استثنایی و بی‌نظیر در سطح جهان است و حاصل مجاهدت‌ها، خلاقیت‌ها و تلاش شبانه روزی است.

 

وی تاکید کرد: باید خود را برای تردد روزانه 300 هزار نفر از مرز باشماق آماده کنید و این روند و افزایش تردد زائران از این مرز هر ساله افزایش خواهد داشت.