مصاحبه صدراله بابلی با اسلام آباد خبر

منطقه ویژه اقتصادی رخداد عظیمی در شهرستان اسلام آباد غرب

کد خبر: 5754
|
15:21 - 1392/02/09
نسخه چاپی
منطقه ویژه اقتصادی رخداد عظیمی در شهرستان اسلام آباد غرب
منطقه ویژه اقتصادی دارای آثار بسیار زیادی بوده که از جمله آن تاسیس دانشگاه ، اشتغالزائی ، توسعه صادرات و ... می باشد.
 
مصاحبه صدراله بابلی فرماندار شهرستان اسلام آباد غرب با اسلام آباد خبر .
پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد خبر : صدراله بابلی فرماندار اسلام آباد غرب صبح امروز در خصوص آغاز عملیات عمرانی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان  اسلام آباد غرب با خبرنگار اسلام آباد خبر مصاحبه ای داشت که به شرح ذیل منتشر می گردد :
فرماندار شهرستان در خصوص مصوبه منطقه ویژه گفت : در دور اول سفر های استانی هئیت دولت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان اسلام آباد غرب مورد تصویب قرار گرفت که بعد از طی مراحلی در سال 89 یا 90 دستورالعمل اجرای آن از سوی هئیت دولت ابلاغ شد . اعتبار تعریف شده این پروژه صرفاً جهت اجرای عملیات زیر ساخت قریب 10 میلیارد تومان بود ، اما بنا به دلایلی اعتبار کمی بدست ما رسید . در پی این موضوع هیئت موسس که آقای عندلیب بعنوان مدیر عامل این هئیت در فعالیت هستند ، تشکیل شد و 160 هکتار زمین که بخشی از آن متعلق به منابع طبیعی بود خریداری شد  و افراد زیادی در نوبت سرمایه گذاری قرار گرفتند که بعنوان نمونه کاشی کاژه با خرید سهام سرمایه گذاری خود را آغاز نموده است . ایشان ادامه داد : اسفند ماه 91 به آقای عندلیب تاکید شد که باید کار زیر بنائی شروع شده که بحمداله تاکیدات بنده و دیگر مسئولین شهر و استان منجر به آغاز شروع عملیات عمرانی منطقه ویژه شد . ایشان با اشاره به این نکته که منطقه ویژه اقتصادی دارای آثار بسیار زیادی بوده که از جمله آن تاسیس دانشگاه ، اشتغالزائی ، توسعه صادرات و ... می باشد ، افزود : احداث منطقه ویژه نه تنها باعث رونق شهرستان بلکه باعث رونق بخشیدن به شهر های اطراف از جمله کرمانشاه می شود ، وی در خصوص مشکل بیکاری منطقه گفت: کارخانجات موجود باعث جذب افراد بومی زیادی گردیده است ولیکن همچنان سطح بیکاری در شهرستان بالا است که امیدواریم احداث منطقه ویژه باعث رفع این مشکل عدیده در شهرستان شود .
صدراله بابلی ادامه داد: که منطقه ویژه رخداد عظیمی برای شهرستان است که امیدواریم با توجه به در خواست استاندار محترم و تاکید ایشان در این خصوص اقدامات مربوطه را سریعتر پیش ببریم ، حتی ما دفتر منطقه ویژه را در محل فرمانداری راه اندازی کرده ایم و در صدد تشکیل جلسه با مسئولین استانی و استاندار محترم  و نماینده شهرستان هستیم. ایشان با اشاره به اینکه هر مسئولی موظف است کار ناتمام مسئول دیگر را به اتمام برساند گفت : منطقه ویژه یک کار تبلیغاتی نبوده و تمامی مسئولین شهرستان از جمله بنده ، نماینده شهرستان و دیگر مسئولین در صدد انجام هر چه بهتر کارهای شهرستان هستیم . وی اضافه کرد : که تدابیر لازم در خصوص حمل و نقل ،امتیاز آب و برق و گاز و ... جهت احداث منطقه ویژه صورت گرفته و مشکلی فعلاً در این زمینه وجود ندارد و با توجه به اینکه محل احداث در مسیر راه آهن نیز قرار دارد به نظر بنده بهترین مکان جهت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی است ، ایشان در ادامه به شایعاتی که پیرامون زمین منطقه وجود دارد اشاره و همه را کذب خواند و گفت : اسلام آباد در حال تبدیل شدن به قطب است و ظرفیت های بالقوه فراوانی در شهرستان وجود دارد اما کندی برخی پروژه ها نشات گرفته از عدم تزریق اعتبار است که بنده در خصوص منطقه ویژه عرض کرده ام از اعتبار سهامداران فعلاً منابع تخصیص داده شود .
ایشان در پایان به سفر اخیر وزیر مسکن و شهرسازی به شهرستان اشاره و گفت : بحمداله در این سفر مصوب شد 2 میلیارد تومان جهت راه دسترسی مسکن مهر تخصیص داده شود و 360 هنرمند شهرستان بتوانند از وام مسکن مهر استفاده نماید و همچنین 1 تا 2 میلیارد تومان تخصیص اعتبار جهت هزینه های اضافی مسکن مهر نیز به پیمانکاران واگذار گردد که امیدواریم این طرح نیز هر چه سریعتر به پایان برسد .
 

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها