رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس:

هر دست ناپاکی که به جغرافیای ایران دراز شود، قطع خواهد شد

کد خبر: 6258
|
15:10 - 1392/02/10
نسخه چاپی
هر دست ناپاکی که به جغرافیای ایران دراز شود، قطع خواهد شد
رئیس‌جمهور گفت: هر دست ناپاکی که به سمت جغرافیای ایران دراز شود نصیبی جز قطع شدن نخواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی اسلام آباد خبر به نقل ازخبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس  که در سالن  همایش‌های وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه نامگذاری‌های تاریخی برگرفته از دو عامل مهم اقتدار و تمدن است، گفت: این طور نیست که عده‌ای بدون هیچ پیشینه تاریخی بتوانند اسمی را بر منطقه‌ای بگذارند و اسامی تاریخی محصول تمدن و اقتدار است.

وی افزود:امروز نگران تغییر در جغرافیا نیستیم، گرچه بدخواهان ملت‌ها و مستکبران علاقمند هستند با طرح موضوعاتی  دغدغه خاطر و نگرانی ایجاد کند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: دلیل نگران نبودن ما این نکته است که کسانی که به دنبال تغییر در جغرافیای این منطقه بودند با نگاه کردن به نقشه و دیدن عظمت ایران از آن پشیمان شدند، عده‌ای نیز اصرار بر تغییرات جغرافیایی دارند که ما می گوییم اشکالی ندارد، تاریخ را ورق خواهیم زد و باید هر ملتی هر چیزی که در گذشته داشته به او برگردانده شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هر گونه تلاش در جهت تغییر جغرافیا با شکست و ننگ ابدی روبرو خواهد شد، افزود:‌ ایران تنها یک نقشه جغرافیایی و یا یک نژاد نیست. ایران یک فرهنگ است، یک تمدن است و هر کجا که فرهنگ و ویژگی‌های تمدن ایران در آن وجود داشته باشد، آنجا ایران است.

رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری روز ملی خلیج فارس گفت: این نامگذاری تاکیدی بر فرهنگ و تمدن انسانی،الهی و همچنین عدالت‌جویی و صلح‌دوستی ملت ایران است.

احمدی‌نژاد گفت: در طول تاریخ ملت ایران‌ هیچ گاه به دنبال تسلط بر دیگران نبوده و اگر برخی با خیال تسلط بر منطقه، اختلاف ‌افکنی کردند، با عظمت، عقلانیت و ایمان ملت ایران به زباله‌دان تاریخ فرستاده شدند و ایران و خلیج فارس همواره باقی خواهند ماند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ممکن است برخی‌ها در اطراف و اکناف حرف‌هایی بزرگتر از دهان خود بزنند،‌گفت: آنها باید بدانند که هیچ گاه مدنیت، انسانیت و تمدن با پول نفت و درآمدهای نفتی ایجاد نمی‌شود. اقتدار و عزت از ناحیه این درآمدها به دست نمی‌آید، بلکه فرهنگ، مدنیت و اقتدار ملی از عمق جان یک ملت و باورهای آن بیرون می‌آید.

وی افزود: اگر برخی‌ها تصور می‌کنند که می‌توانند هویت و جایگاه ملت ایران را مورد هدف قرار دهند، اشتباه می‌کنند. ملت ایران همواره خواهان صلح و دوستی بوده است و تاریخ این مرز و بوم سرشار از تلاش و فداکاری برای استقرار صلح و عدالت در جهان بوده است.

رئیس‌جمهور گفت: عدالت و صلح همواره در تمدن ایران زمین بوده است و معلوم  است هر دست ناپاکی که به خیال دست‌اندازی به جغرافیای ایران دراز شود نصیبی جز قطع شدن نخواهد برد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ایران همواره لنگر صلح، عدالت و برادری در جهان بوده است، گفت:‌ من از همه اساتید عزیز، هنرمندان و کسانی که به بهانه روز ملی خلیج فارس تلاش کردند،تقدیر می‌کنم ،کسانی که برای جاودانگی خلیج فارس فداکاری کرده‌اند و امیدوارم روز خلیج فارس بر تمام ملت‌ها مبارک باشد.

احمدی‌نژاد سخنان خود را با زنده باد ایران، زنده باد خلیج فارس و زنده باد پرچم توحید،‌عدالت و انسانیت به پایان رساند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها