جلیلیان:

پیشگیری از تخلفات احتمالی،سلامت انتخابات را تضمین می کند

کد خبر: 6456
|
01:33 - 1392/02/11
نسخه چاپی
پیشگیری از تخلفات احتمالی،سلامت انتخابات را تضمین می کند
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات درباره استفاده از امکانات دولتی و تبلیغات پیش از موعد از سوی برخی از نامزد‌ها تاکید کرد: تصمیماتی در راستای برخوردهای قانونی با این افراد و سازمان‌ها اتخاذ شده است.

اسلام آباد خبر به نقل از خبرگزاری خانه ملت :علی جلیلیان نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو با اشاره به نقش موثر ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در سلامت انتخابات در سال گذشته ،به ایلنا گفت: نقش و عملکرد مناسب این ستاد باعث شد قانونگذار در اصلاحیه قانون انتخابات در سال ۹۱ به ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی اعتماد کرده و جایگاه این ستاد در قانون جدید پیش بینی شده است.

وی افزود: این ستاد اکنون جایگاه قانونی دارد و در بخشنامه ریاست معظم قوه قضائیه نیز تکالیف معینی برای دستگاه قضایی و سایر نهادهای مرتبط مشخص شده است.

جلیلیان با اشاره به عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات درباره استفاده از امکانات دولتی و تبلیغات پیش از موعد از سوی برخی از نامزد‌ها تاکید کرد: تصمیماتی در راستای برخوردهای قانونی با این افراد و سازمان‌ها اتخاذ شده است.

وی پیشگیری از تخلفات احتمالی در انتخابات شوراهای اسلامی و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را باعث تضمین سلامت انتخابات خواند و تصریح کرد: هر کجا تخلف و تخطی از قانون در بحث انتخابات و یا تبلیغات پیش از موعد و همچنین سوء استفاده از عناوین و امکانات دولتی انجام پذیرد این ستاد مراتب را در جهت برخورد با متخلفین، به شعب ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی منعکس خواهد کرد.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به ارائه لیست ۳۰ نفره هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خاطر نشان کرد: ۳۰ نفر از شخصیت های مذهبی، سیاسی‌،فرهنگی و اجتماعی از سوی وزیر کشور به عنوان معتمد به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی شدند.این لیست از سوی وزارت کشور به شورای نگهبان معرفی شده است که پس از تائید این افراد از سوی شورای نگهبان می‌توانند بر نحوه اجرای انتخابات رسیدگی کنند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها