احمدی‌نژاد در مراسم اختتامیه اجلاس علما و بیداری اسلامی عنوان کرد:

انسان کامل متعلق به تمام بشریت است

کد خبر: 6478
|
08:47 - 1392/02/11
نسخه چاپی
انسان کامل متعلق به تمام بشریت است
رییس‌جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنایت‌های مستکبران، رژیم صهیونیستی را رژیمی در آستانه نابودی و محو شدن خواند.

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی اسلام آباد خبر به نقل از فارسمحمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران شب گذشته در اختتامیه اجلاس علما و بیداری اسلامی با اشاره به اینکه امروز بیداری اسلامی، تمدن اسلامی و وحدت اسلامی عبارات بسیار بلندی است که دغدغه خاطر همه مسلمانان است، گفت: بیداری اسلامی به معنای بازگشت به حقیقت اسلام است زمانی که بیداری اسلامی مطرح می‌شود چیزی جز این نیست.

احمدی‌نژاد افزود: اگر بنا است به حقیقت اسلام برگردیم و تمدن اسلام را برپا کنیم باید اسلام را بشناسیم تا مفهوم بیداری اسلامی روشن شود حقیقت اسلام در وجود روشن پیامبر گرامی اسلام محمد مصطفی (ص) متبلور است.

وی افزود: ما باید ببینیم که او به دنبال چه بود پیامبر آمد تا انسان‌ها را نجات بدهد، پیامبر آمد برای نجات بشر، پیامبر آمد تا غل و زنجیره‌های اسارت‌وار جهالت، تعصبات و خودخواهی را از انسان‌ها بردارد و آنها را آزاد کند. پیامبر برای رسیدن انسان به خدا آمد تا انسان را تزکیه کند. علم و حکمت بیاموزد و با برپایی عدالت دلها را به هم نزدیک کند و فاصله مرزهای جعلی و غیرانسانی را از بین جوامع بشری بردارد.

رئیس جمهور ادامه داد: پیامبر برای نجات نوع انسان آمد، آمد تا نعمت‌های فراموش شده را به یاد انسان بیاورد. بالاترین نعمتی که فراموش شده است خود انسان است که بالاترین مخلوق خدا است خدا تمام هستی را برای انسان خلق کرده است انسان اشرف مخلوقات خداوند است پیامبر آمد تا عقل را کامل کند چرا که انسان منهای عقل بی‌معنا است. پیامبر آمد تا عزت و کرامت انسان را احیا کند.

احمدی‌نژاد گفت: انسان با کرامت خلق شده است خدا برای انسان‌ها کرامت خواسته است و پیامبر آمد تا عزت انسان‌ها را احیا کند.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای همه است و ما باید به حقیقت اسلام برگردیم، افزود: آیا انسان‌ها هم‌اکنون عزیز هستند چه وضعی در جامعه بشری حکمفرماست مستکبران بر همه جهان حاکم هستند و بر بخش‌های وسیعی از کشورهای مسلمان‌نشین و خود مسلمانان مسلط هستند در عراق چه خبر است در افغانستان چه خبر است در پاکستان و سوریه چه خبر است. حتی ثروت ملت‌های مظلوم نیز علیه مسلمانان است. هر روز هشدار، هر روز بمب‌گذاری، هر روز جنایات بی‌شمار در سطح بین‌المللی هم مستکبران حاکم هستند اکثریتی که تحت حکمرانی اقلیتی محض شده‌اند. ثروت‌های ملت‌ها غارت می‌شود و برای تسلط بر منابع بین ملت‌ها جنگ می‌اندازند امروز در افغانستان و پاکستان چرا کشورهای غربی حضور دارند جز برای غارت ثروت‌ ملت‌های آنان و جز برای تحقیر ملت‌ها که برنامه‌ آنان است.

رئیس جمهور ادامه داد:‌امروز ملتی مظلوم تحت تسلط وحشی‌ترین، بی‌فرهنگ‌ترین جلادان تاریخ هستند که حتی منازل آنان را خراب می‌کنند اما سؤال اصلی اینجاست که ما باید چکار کنیم.

احمدی‌نژاد گفت: اولین مرحله فهم حقیقت اسلام است اسلام آن طوری که باید شناخته نشده است حتی در بین مسلمانان چطور می‌شود یک نفر مدعی این باشد که تابع پیامبر و مسلمان است اما به خود بمب ببندد و به داخل مسجدی برود که اجتماعی از مسلمانان مشغول عبادت هستند بمب را منفجر کند و عده‌ زیادی را بکشد.

وی افزود: کدام پیامبر را درست فهمیدند اگر ما به درستی اسلام را و پیامبر را فهمیده بودیم دعوا نمی‌شد معلوم است حقیقت اسلام ناشناخته است و ما حقیقت اسلام را نفهمیده‌ایم.

احمدی‌نژاد گفت: معلوم است ما حقیقت اسلام را نفهمیده‌‌ایم آن کسی که ادعا می‌کند اسلام را فهمیده است باید مانند پیامبر بیندیشد و بفهمد و اندیشه کند.

وی با اشاره به اینکه شیعه و سنی تنها یک بحث فرعی است، افزود: شیعه یعنی چه سنی یعنی چه به بهانه شیعه و سنی کشتار می‌شود اگر حقیقت اسلام درست فهمیده می‌شد دیگر خبری از این کشتارها نبود ما نه اسلام را فهمیده‌ایم و نه به آن عمل کرده‌ایم.

رئیس جمهور افزود: تنها چیزی از اسلام را در ذهن تصور کرده‌ایم و براساس آن تصورات با یکدیگر می‌جنگیم مهم‌ترین تلاش باید برای فهم حقیقت اسلام باشد.

احمدی‌نژاد گفت: من فکر می‌کنم برای شناخت درست اسلام نیازمند کسی هستیم که اسلام و قرآن را آنگونه که پیامبر فهمیده است،‌بفهمد مگرنه هر کدام از ما به اندازه فهم خود قرآن را فهمیده‌ایم محال است که خداوند به چنین نیازی پاسخ نداده باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه وحدت در اهداف جزء یکی دیگر از راهکارهای مهم برای جلوگیری از اختلافات است، گفت: باید در هدف نزدیک شویم هم‌اکنون گروه‌های مسلمان فراوانی هستند که اهداف مختلفی دارند یکی برای حکومت می‌جنگد و دیگری به دنبال این است که بقیه را به مذهب خود درآورد.

وی گفت: ما باید اهداف مشترک را تعریف کنیم اگر هدف مشترک داشته باشیم وحدت شکست‌ناپذیر است اهداف متفاوت تنها تفرقه می‌آورد.

احمدی‌نژاد با اشاره به چیستی این هدف گفت: هدف هرچقدر بزرگتر باشد ظرفیت بیشتری برای وحدت‌آفرینی دارد و هرچه کوچکتر باشد ظرفیت تفرقه‌انگیزی بیشتری خواهد داشت. هدف اصلی یک مسلمان پاکی خود، کمال خود و فهمیدن خدا است اما در این میان مأموریت یک مسلمان چیست.

وی گفت: مأموریت مسلمان تبعیت از پیامبر گرامی است پیامبر اسلام جهانی است اسلام جهانی است و خداوند پیامبر اسلام را تنها برای یک قوم خاص خلق نکرده است. اسلام متعلق به بشریت است تمام پیامبران به دنبال اسلام بوده‌اند مسلمانان باید جهانی فکر کنند اگر ما جهانی فکر نکنیم دیگران جهانی می‌اندیشند و آن را نیز به ما تحمیل می‌کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: با یک تعریف ساده انسانی برنامه زندگی برای ما مشخص می‌کنند. مسلمانان باید افکار و اندیشه خود را ارائه کنند اما با کدام اندیشه، اندیشه قومی یا طایفه ای در این صورت من می‌گویم که ما از هم‌اکنون شکست خورده‌ایم ما باید بدانیم اسلام جهانی است ما باید به فکر 7 میلیارد انسان به فکر عدالت جهانی به فکر استقرار توحید و عدالت در جهان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ما اگر شعار جهانی برای اسلام نداشته باشیم در مقابل مستکبران شکست خواهیم خورد، گفت: آنها به بهانه دموکراسی انسان‌ها را می‌کشند اما در این میان شعار ما چیست شعار ما استقرار توحید است استقرار حقوق انسانی برای بشریت است اما سؤال اصلی اینجاست که چه کسی می‌تواند توحید و عدالت را همانطور که پیامبر می‌فهمد برقرار کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه تمام کارها و فعالیت‌ها باید در راه خدا باشد، گفت: اگر تلاش‌ها برای خدا نباشد هیچ کمالی در انسان اتفاق نخواهد افتاد رشدی اتفاق نخواهد افتاد صعودی اتفاق نخواهد افتاد ما باید به دنبال رشد، کمال و تعالی باشیم.

وی گفت: هدف بعدی ما وحدت است ما باید به دنبال فهم مشترک از اسلام و اهداف بلند باشیم تا بتوانیم مشکلات خود را برطرف کنیم اما محور وحدت چه باید باشد به نظر من خداوند آن را به انسان نشان داده است. و آن چیزی نیست جز حبل‌الله. من اعتقاد دارم که خداوند حبل‌الله را خلق کرده و آفریده است و آن چیزی نیست جز انسان کامل که از جنس پیامبر است و حلال تمام مشکلات جوامع بشری است این وعده خداوند است و به زودی محقق خواهد شد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه ما باید به اسلام و ماهیت آن بازگردیم، گفت: برخی به من می‌گویند که از انسان کامل صحبت نکنم چرا که سبب اختلاف می‌شود اما به نظر من محدود کردن انسان کامل به عده‌ای خاص بزرگترین ظلم به اسلام و انسان کامل است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز مستکبران با قلدری و پررویی در افغانستان و عراق در حال ایجاد تفرقه هستند گفت: امروز در سوریه چه کسی دیگری را می‌کشد مستکبران ثروت ملت‌ها را خرج می‌کنند و برای کشتار مسلمانان هزینه می‌کنند.

وی افزود: من در اینجا می‌گویم که به خدا هم‌پیمانی با مستکبران سرانجام خوبی ندارد همچون صدام مانند یک دستمال از شما استفاده کرده و به گوشه‌ای دیگر پرت می‌کنند.

رئیس جمهور افزود: آنها امروز به بن‌بست رسیده‌اند و به دنبال ایجاد درگیری در آسیا و در بین مسلمانان و در آمریکای لاتین هستند. به زودی زود رژیم صهیونیستی از بین خواهد رفت. امروز یک موج بیداری عظیم پدیدار شده است و همه درحال بیدار شدن هستند.

احمدی‌نژاد در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه به زودی و با سررسیدن وعده الهی و از بین رفتن نظام سلطه نظم در جهان مستقر می‌شود، گفت: به نظر من آن روز نزدیک است روزی که دل‌ها به همدیگر نزدیک می‌شوند.

بنابراین گزارش پیش از سخنان رئیس جمهور تعدادی از میهمانان این اجلاس به بیان نقطه‌نظرات خود در خصوص مسائل روز پرداختند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد