استاندار کرمانشاه:کار معلم حک کردن ایمان بر لوح جان و ضمیرهای پاک است

کد خبر: 6823
|
01:45 - 1392/02/12
نسخه چاپی
استاندار کرمانشاه:کار معلم حک کردن ایمان بر لوح جان و ضمیرهای پاک است
اسلام آباد خبر:استاندار کرمانشاه روز چهارشنبه در پیامی به مناسبت روز معلم اعلام کرد: کار معلم حک کردن ایمان بر لوح جان و ضمیرهای پاک است تا ندای فطرت را به گوش همگان برساند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد خبر به نقل از مغرب پرس، ˈحجت الله دمیادˈ در این پیام آورده است:‏ از جمله عالیترین شوون الهی تعلیم و تعلم است و خداوند سبحان این موهبت خویش را به پیامبران و اولیای پاکش ارزانی داشته تا مسیر هدایت را به بشر رهنمون شوند و این گونه شد که سنت حسنه تعلیم و تعلم در صورت آفرینش جایگاهی اساسی یافت.

وی افزوده است: معلم سیاهی جهل را از دل ها می زداید و سرچشمه های زلال دانایی را در روح و روان بشر جاری می کند و سیر و چرخش حیات جامعه بشری بر مدار کرامت انسانی و ارزش های الهی همواره دغدغه معلمین بوده تا همت اساسی آدمی در راستای شناخت خداوند متعال و مکتب و دین باشد و از این رهگذر هیچ بیگانه ای مجال تجاوز و تطاول را در عرصه فرهنگ ارزشی دین و میهن نیابد. 

وی در ادامه این پیام آورده است: در این مسیر پرمخاطره وارستگانی گام نهاده اند که نامشان تا قیامت بر تارک تمدن بشری می درخشد، علامه شهید مطهری (ره) از همین فرهیختگان مقدس بود که در سنگر تعلیم و تعلم به رفیعترین قله های کمال دست یافت و دامنه این حرکت تا بدانجا پیش رفت که امام خمینی (ره) که خود معلمی بزرگ است، همه آثار استاد مطهری را مفید دانسته و بهره برداری از آنها را سفارش فرموده اند.

استاندار کرمانشاه در پایان ضمن تبریک روز معلم به همه فرهنگیان که عمر گرانمایه خود را صرف بالندگی فرزندان این دیار می کنند از متولیان امر خواسته است، تا تلاش خود را در تکریم این قشر محوری و مؤثر در سعادت جامعه به کار گیرند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها