برنامه جدید آمریکا برای آذری ها و بلوچ های ایرانی

کد خبر: 7308
|
23:42 - 1392/02/13
نسخه چاپی
دولت آمریکا و سناتور های این کشور،گویا از حمایت از تروریست های پژاک و ریگی در شمال غرب و جنوب شرق ایران، طرفی بر نبسته اند و زمانی که متوجه شدند ایرانیان پاک نهاد آذری و بلوچ، جذب سازمان های تروریستی مورد حمایت آنان نشدند و در دفاع از کیان نظام و کشور خود از جان مایه گذاشتند، به دنبال طرح جدیدی برای ایرانیان نیکو سرشت این مناطق هستند.
دولت آمریکا و سناتور های این کشور،گویا از حمایت از تروریست های پژاک و ریگی در شمال غرب و جنوب شرق ایران، طرفی بر نبسته اند و زمانی که متوجه شدند ایرانیان پاک نهاد آذری و بلوچ جذب سازمان های تروریستی مورد حمایت آنان نشدند و در دفاع از کیان نظام و کشور خود از جان مایه گذاشتند، به دنبال طرح جدیدی برای ایرانیان نیکو سرشت این مناطق هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد خبر به نقل از تابناک،یکی از سناتور های آمریکایی اخیرا به دنبال مصوبه ای در کنگره این کشور است تا برای نفوذ هر چه بیشتر آمریکا در مناطق آذری نشین و بلوچ نشین ایرانی، شبکه های رادیو و تلویزیونی خاص این مناطق تاسیس کنند تا ارزش های دولت آمریکا را در این مناطق ترویج کنند .

دانا رورابچر از سناتورهای آمریکایی این طرح را در روزهای اخیر در اختیار کمیته روابط خارجی سنای آمریکا قرار داده است.

این سناتور آمریکایی همچنین در ضرورت صرف بودجه برای چنین طرحی اظهار کرده است که این جزئی از منافع و امنیت ملی آمریکاییان است که برای نفوذ در جمعیت 18 میلیونی آذری ها  وبلوچ های ایرانی،مبالغی از بودجه خود را اختصاص دهند.

نکته جالب اینکه ابن خبر بیش از اینکه در رسانه های آمریکایی برجسته گردد در رسانه های ترکیه مورد توجه قرار گرفته است. ترکیه در ماه های اخیر سیاست تفرقه آمیز قومیتی را در ایران پیگیری می کند و حتی در ماه های اخیر اجلاس برخی از معدود گروه های خارج نشین جدایی طلب را  ایرانی را میزبانی کرده است. سیاستمداران ترکیه ای در هفته های گذشته هم تلاش زیادی کرده اند که گروه پ.ک.ک را راضی کنند در قبال ارائه امتیازاتی، از این کشور خارج کنند و آنان را به سوی ایران و عراق رهسپار کنند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    آخرین مطالب