حوزه های علمیه قم و نجف تعطیل شدند/ اعتراض شدید به هتک حرمت مرقد صحابی پیامبر(ص)

کد خبر: 7511
|
14:52 - 1392/02/14
نسخه چاپی
مراجع عظام تقلید حوزه های علمیه قم و نجف اشرف در اعتراض به نبش قبر حجر بن عدی از صحابه پیامبر(ص) و از یاران وفادار امام علی(ع) دروس امروز حوزه را تعطیل کردند.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد خبر به نقل از خبرگزاری مهر،  در پی هتك حرمت مرقد مطهر صحابي جليل القدر حضرت رسول اكرم(ص) و ياور باوفاي امير المؤمنين علي بن ابيطالب(ع) حجر بن عدي و ياران عظيم القدر ايشان در سوريه توسط جنايتكاران، حسب الامر مراجع عظام تقلید، در محکومیت این جنایت ددمنشانه، امروز 14 اردیبهشت ماه دروس حوزه های علمیه سراسر کشور تعطیل و طلاب و فضلای حوزه ساعت 11 صبح با شرکت در تجمع اعتراض آمیزی در مدرسه علمیه فیضیه قم، این عمل ننگین و وحشیانه را محکوم می کنند.

در این تجمع اعتراض آمیز که با حضور علما، فضلاء، مدیران حوزوی، اساتید و طلاب برگزار می شود، آیت الله استادی، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه به ایراد سخن خواهد پرداخت.

همچنین مراجع عظام تقلید حوزه علمیه نجف اشرف در اعتراض به نبش قبر حجر بن عدی از صحابه پیامبر اسلام (ص) و امیرمؤمنان علی(ع)، دروس امروز حوزه علمیه این شهر را تعطیل کردند.

گروهکهای تروریستی مخالف نظام سوریه، مزار حجر ابن عدی از اصحاب پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع) را ویران و اقدام به نبش قبر وی کردند.

مزار این صحابی عالی قدر پیامبر(ص) در منطقه عذرا در نزدیکی دمشق قرار دارد و گزارشها حاکی از این است که جسد مطهر حجر بن عدی هنوز سالم بوده و تروریستها جسد این شیعه امیرمؤمنان(ع) را به مکانی نامعلوم منتقل کرده اند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها