آیت‌الله العظمی مکارم ‌شیرازی با محکوم کردن ویرانی مقبره حجر بن عدی:

جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان می رسند

کد خبر: 7525
|
15:20 - 1392/02/14
نسخه چاپی
جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان می رسند
یکی از مراجع عظام تقلید با صدور بیانیه‌ای ویران کردن مقبره صحابی بزرگ حُجر بن عَدی به دست تروریست‌های تکفیری را محکوم کرد.

به گزارش اسلام آباد خبر به نقل ازخبرگزاری فارس، در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی آمده است: بار دیگر فاجعه‌ای در جهان اسلام رخ داد و تروریست‌های تکفیری به قبه و بارگاه صحابی بزرگ پیغمبر اکرم(ص) و یار وفادار امیرمؤمنان علی(ع)، حُجر بن عَدی آن مرد زاهد و عابد و شجاع که در برابر طغیان‌گران زمان خود از بنی‌امیه قیام کرد و در نقطه‌ای نزدیک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاکمان بنی امیه شهید و در همانجا به خاک سپرده شد، حمله کرده و بارگاه او را ویران کردند و حتی قبر او را نیز نبش کردند.

در این بیانیه اضافه شده است: این وحشیان آدم‌نما که در تاریخ نمونه‌ای ندارند نه بر زندگان رحم می‌کنند نه بر شهیدان به خاک خفته و به یقین اگر قدرت پیدا کنند، گنبد و بارگاه ملکوتی پیغمبر خدا(ص) را نیز ویران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلویحآ یا تصریحآ گفته‌اند ولی از هجوم افکار عمومی مسلمانان وحشت دارند.

در این بیانیه تاکید شده است: ما این جنایت بزرگ را شدیدا محکوم می‌کنیم و هرگز جامعه اسلامی به ویژه شیعیان جهان آن را فراموش نخواهند کرد و قطعا این جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان به زودی خواهند رسید.

در این بیانیه آمده است: به حامیان آنها از دولتمردان ترکیه و عربستان سعودی و قطر گرفته تا آمریکا و اسرائیل می‌گوییم «شرمتان باد از این جنایات زشت و ضد بشری کسانی که شما از آنها حمایت می‌کنید که با هیچ یک از معیارهای انسانیت سازگار نیست».

در پایان این بیانیه تصریح شده است: می‌دانیم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل می‌خواهند با تشویق کردن این جنایات، جنگ مذهبی و فرقه‌ای در میان مسلمین ایجاد کنند، ولی به یقین با بیداری اسلامی هرگز موفق نخواهند شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها