مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری کرمانشاه:

کرمانشاه در راس هرم بیکاری قرار گرفته است

کد خبر: 7576
|
20:28 - 1392/02/14
نسخه چاپی
مژگان نمکیان در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه گفت: اطلاعات آماری پایه و اساس تمام برنامه ریزی ها برای همه مسئولان و مدیران اجرایی است.

وی گفت: براساس آمارگیری انجام شده استان کرمانشاه به استانی مهاجرفرست تبدیل شده است و این جای نگرانی مسئولان را در بر دارد که باید فرصت هایی را فراهم کنند که با ایجاد اشتغال برای جوانان استان کرمانشاه، از اینگونه مهاجرت ها پرهیز شود.

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در کرمانشاه با کاهش ازدواج و افزایش طلاق مواجه شده ایم، افزود: این موضوع برای استان بسیار تکان دهنده است و باید با بررسی های کارشناسانه نسبت به رفع این مشکل حیاتی تلاش مضاعف داشته باشیم.

نمکیان با اشاره به اینکه سرانه تولید استان بسیار پایین است، خاطرنشان کرد: در اکثر بخش ها و واحدهای تولیدی نیز با همین مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری کرمانشاه، افزود: در بخش کار و اشتغال نیز با مشکلات بزرگی مواجه هستیم به گونه ای که می توان گفت استان کرمانشاه در راس هرم بیکاری قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: دسترسی به نتایج استانی سرشماری آماری نیز فقط از طریق سامانه اطلاع رسانی دفتر آمار و اطلاعات به نشانی amarksh. ir امکان پذیر است.

در پایان این مراسم، استاندار کرمانشاه، حجت الله دمیاد،  با خطاب به مسئولان استان کرمانشاه تاکید کرد: مدیران و مسئولان وظیفه دارند همواره براساس این آمارهای اعلامی برای کارهای خود برنامه ریزی کنند و با بررسی های کارشناسانه و استفاده از اطلاعات آماری برای مردم استان تلاش مضاعف کنند، زیرا اطلاعات آماری در همه جا نقشی بزرگ و کلیدی در برنامه ریزی امور اجرایی دارد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد