مدیرکل هواشناسی کرمانشاه:

میانگین نزولات جوی استان کرمانشاه به 14 میلی متر رسید

کد خبر: 7761
|
14:53 - 1392/02/15
نسخه چاپی
دیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: طی 24 ساعته گذشته، شاهد بارش‌های بسیار مناسب و خوبی در سطح استان کرمانشاه بودیم به نحوی‌ که تا ساعت هشت صبح امروز میانگین نزولات جوی استان به 14 میلی‌متر رسید.

به گزارش اسلام آباد خبر مجتبی میلادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، گفت: به دنبال استقرار سامانه کم‌فشار و فعال بر روی جو استان کرمانشاه طی 24 ساعته گذشته، شاهد بارش‌های بسیار مناسب و خوبی در سطح استان بودیم به نحوی‌ که تا ساعت هشت صبح امروز میانگین نزولات جوی استان به 14 میلی‌متر رسید.

وی ادامه داد: بیش‌ترین بارش از شهر سومار با 53 میلی‌متر و شهرستان کرمانشاه با 33 میلی‌متر و بخش هلشی با 30 میلی‌متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه، در خصوص شهرهای پربارش استان طی 24 ساعت گذشته گفت: ماهیدشت و حمیل با 20 میلی‌متر، گهواره با 18 میلی‌متر و هرسین و گواور نیز با 17 میلی‌متر جزو شهرهای پربارش در سطح استان کرمانشاه بودند.

میلادی خاطرنشان کرد: کم‌ترین بارندگی از شهرستان ثلاث باباجانی با یک میلی‌متر و بخش ازگله با دو میلی‌متر گزارش شده و میانگین ریزش‌های جوی استان کرمانشاه در سال زراعی 92-91 به 358 میلی‌متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته و نسبت به میانگین بلندمدت 16 درصد کاهش داشته است.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، تحلیل نقشه‌های هواشناسی استان کرمانشاه نشان می‌دهد این سامانه بارش‌زا هم‌چنان به تناوب تا روز چهارشنبه جو استان را تحت تاثیر خود خواهد داشت.

وی اظهار داشت: این سامانه در مدت حضور خود هر روزه به‌ویژه در برخی ساعات از بعدازظهر و اواخر وقت، سبب بارندگی توام با وزش باد و گاهی رعد و برق در اغلب نقاط از سطح استان می‌شود و شرایط ناپایدار در نواحی جنوبی و نیمه‌غربی استان از نمود بیشتری برخوردار است.

وی در پایان افزود: بارش ممکن است در پاره‌ای نقاط به شکل رگبار تگرگ نیز مشاهده شود و احتمالا سبب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط به خصوص نقاط یاد شده دیده خواهد شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها