هر چه رهبر انقلاب به هاشمی گفتند، به آن عمل کند

کد خبر: 8751
|
19:55 - 1392/02/18
نسخه چاپی
رهبر انقلاب خودشان می دانند که به آقای هاشمی چه بگویند. رهبری می داند چه جوابی باید دهد. ما هم از این موضوع مطمئن هستیم و به این خاطر است که می گوییم هاشمی کار خوبی می کند. اما این به شرطی است که هر چه رهبری فرمود به آن عمل کند. متاسفانه کسانی که دور هاشمی را می گیرند تصمیم گیرنده هستند و آنها هستند که افراد را انتخاب می کنند.
 آمدن یا نیامدن هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گویا داستانی است که در آستانه هر انتخابات مهم تکرار می شود و این بار هم در حال تکرار است. نکته جدید ماجرا این است که هاشمی به صورت آشکار با نام بردن از رهبر انقلاب می کوشد عدم نامزدی خود را به مخالفت ایشان و کاندیداتوری اش را به مخالفت رهبری منتسب کند. در حالی که رهبر انقلاب همواره تاکید کرده اند که نه کسی را به آمدن در صحنه توصیه می کنند نه نیامدن و هیچ کس نیز  از رای و نظر ایشان در انتخابات آگاه نیست. در این خصوص «فردا» گفتگویی با آیت الله حسن ممدوحی انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

-    صحبت های جدید آقای هاشمی در خصوص مشورت با رهبر انقلاب و نحوه حضور در انتخابات آتی را شنیده اید؟

من صحبت های آقای هاشمی را نخواندم. مگر چه گفته اند؟

-    ایشان یکشنبه شب در دیدار با جمعی از دانشجویان گفت که اگر بنا به آمدن داشته باشد باید این کار با هماهنگی و رضایت رهبری نظام باشد.

این حرف خیلی خوبی است.

-     به نظر شما این یک استراتژی جدید از سوی آقای هاشمی برای انتخابات نیست؟
رهبر انقلاب خودشان می دانند که به آقای هاشمی چه بگویند. رهبری می داند چه جوابی باید دهد. ما هم از این موضوع مطمئن هستیم و به این خاطر است که می گوییم هاشمی کار خوبی می کند. اما این به شرطی است که هر چه رهبری فرمود به آن عمل کند.

-    اما رهبری هیچگاه در انتخابات از شخص خاصی حمایت نمی کنند.
شما کار را واگذار کنید به رهبری، هرچه ایشان گفت اقای هاشمی هم گوش کند. اگر مدعی هستند که هر چه رهبری بگوید همان را انجام می دهند، واقعا پای حرف خودشان بایستند.

-    با توجه به رهنمودهایی که رهبر انقلاب در خصوص توان اجرایی کاندیداهای انتخاباتی ریاست جمهوری داشته اند، از نظر شما آقای هاشمی این توان اجرایی برای اداره کشور را دارد؟
نه ندارند. مسئله دیگر هم این است که متاسفانه کسانی که دور هاشمی را می گیرند تصمیم گیرنده هستند و آنها هستند که افراد را انتخاب می کنند.

-    یعنی از نظر شما آقای هاشمی تصمیم گیرنده نیست؟
اگر هم هاشمی تصمیم گیرنده باشد، بیشتر کارهایش را اطرافیانش انجام می دهند.

-    توصیه ای هم به آقای هاشمی مبنی بر حضور یا عدم حضورشان در انتخابات دارید؟
من که توصیه می کنم وارد انتخابات نشود. اما چون گفته می روم با رهبری مشورت می کنم، ما جرات نمی کنیم چیزی بگوییم و فقط می گوییم به توصیه رهبری گوش کند.

-    از نظر شما رهبر معظم انقلاب توصیه ای به آقای هاشمی خواهد کرد؟
ببینید رهبر انقلاب هوشمندتر از این حرف ها هستند. حرف ما هم به هاشمی این است که اگر به رهبری می گویی، هرچه رهبری گفت انجام بده. مطمئن باشید این جور وقت ها حواس رهبری خیلی جمع است.

-    اگر آقای هاشمی برعکس توصیه رهبری عمل کرد چه می شود؟
خوب آن موقع معلوم است که سر حرفش نماند.

-    از نظر شما آقای هاشمی با رهبری واقعا مشورت خواهند کرد یا این مسئله یک استراتژی جدید سیاسی است؟
وقتی گفته می گویم حتما می گوید.

منبع:مرصاد نیوز

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    آخرین مطالب