در جمع دانشجویان کرمنشاهی :

تمجید عارف از هاشمی و خاتمی با اعتراض دانشجویان روبرو شد

کد خبر: 8844
|
10:56 - 1392/02/19
نسخه چاپی
تمجید عارف از هاشمی و خاتمی با اعتراض دانشجویان روبرو شد
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: نگاه من در باره مباحث فتنه همان نگاه رهبر انقلاب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد به نقل ازشبکه اطلاع رساني دانا، سخنرانی محمد رضا عارف در جمع دانشجویان کرمانشاهی در فضایی نسبتا پر سر و صدا برگزار شد.

کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم در این نشست در ابتدا با ارائه آمار و ارقامی از استان کرمانشاه سخنرانی را خود را آغاز کرد و کرمانشاه را منطقه ای با استعداد و پتانسیل بالا یاد کرد.

وی با اشاره به تعدادی از مشکلات موجود در استان گفت: نرخ با سوادی در کرمانشاه ۸۱/۷ درصد است که نسبت به میانگین کشوری پایین تر است و این وضعیت در بیکاری هم شرایط مشابهی دارد.

عارف افزود: در کرمانشاه اقدامات خوبی در بخش صنعت انجام شده است که باعث شده این استان از این بعد رتبه هجدهم استانهای کشور را دارا باشد که در این امر احداث صنایع بزرگ مثل پتروشیمی ها و پالایشگاه ها مهم بوده است.

وی کرمانشاه را در شاخص های توسعه از میانگین کشوری پایین تر دانست و بر تلاش دولت آینده برای رفع آن تاکید کرد.

معاون اول دولت اصلاحات تصریح کرد: اسلامیت مهمترین دغدغه انقلا ب است و نقش مرم در آن جمهوریت نظام را تشکیل می دهد که اصلی ترین رکن آن انتخابات است.

وی حرکت جهشی در اقتصاد را لازمه تحقق حماسه اقتصادی دانست و گفت: حماسه سیاسی نیز با حضور در صحنه انتخابات محقق می شود.

عارف ادامه داد حوادث سال ۸۸ برای کشور تلخ بود اما دانشجویان به دلیل اینکه تاثیر گذار هستند باید در عرصه انتخابات حضور داشته باشند و افرادی هم که کدورتی دارند باید بدانند که امروز وقت مطرح کردن آنها نیست.

این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری افزود: حماسه سیاسی حماسه با نشاط برای جامعه است و دانشجو باید حضور داشته باشد ضمن اینکه باید بدانیم یکی از ملزومات حماسه قانون مداری است و بعد از انتخابات باید وارد رفاقت شویم نه جدل های شخصی.

عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر راهبرد دیپلماسی دولت احتمالی وی گفت: دیپلماسی ما باید دیپلماسی انقلاب باشد و همه دولت ها باید بر اساس آن حرکت کنند و از آنچه که انقلاب دیکته کرده یعنی دفاع از حق حمایت کنند.

وی همچنین در مورد توقف برنامه های هسته ای در دولت خاتمی تصریح کرد: برنامه هسته ای در دولت خاتمی حذف نشد بلکه به مصالحی بود که با توجه به منافع کشور نمی توانیم همه آنها را بیان کنیم ضمن اینکه در دولت خاتمی پیشرفت هایی هم در فناوری هسته ای اتفاق افتاده است.

وی در مورد دانشحویان ستاره دار گفت: در دولت آینده از همه دانشجویان ستاره دار عذر خواهی خواهیم کرد.

این اظهارات عارف در حالی بود که دقایقی بعد در مواجه با سوالی که شما چطور از کسانی که به نوامیس مردم و مقدسات آنها توهین کرده اند و یا در حوادثی مثل گرگان دانشگاه آتش زدند عذر خواهی می کنید گفت: منظور من این بود که این مسائل مربوط به کمیته انظباتی است و دانشجویی که دانشگاه آتش بزند دانشجو نیست.

وی ادامه داد: من معتقدم تقلبی که در سال ۸۸ انجام شده با وعده های خلافی مثل توزیع سیب زمینی و سهام عدالت بوده است. من موضع علنی در برابر حوادث ۸۸ ندارم بلکه معتقدم این موضوع باید در محافل کارشناسی و دانشگاهی به بحث گذاشته شود.

عارف گفت: سیاست های اقتصادی دولت من همان سیاست اعلام شده طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی توسط رهبر معظم انقلاب است که باید هر دولتی اینها را در صدر برنامه های اقتصادی خود قرار دهد و اجرا کند.

وی بگرداندن بعضی از نهادها مثل شوراهای ناظر و سازمان مدیریت را از برنامه های خود عنوان کرد.

عارف در باره انتخابات پیش رو گفت: من به اجماع اعتقاد دارم و معتقدم که باید به مردم کمک کنیم که راحت تر راه را تشخیص دهند چون می دانیم که اگر اصلاح طلبان اجماع داشتند شکستها را متحمل نمی شدند.

وی پس از تمجید از دولت های هاشمی و خاتمی در باره آنها گفت: در حوزه سازندگی و هسته ای دولتهای موفقی بودند و من خوشحال می شوم اگر هریک از آنها به میدان بیایند.

معاون اول دولت خاتمی گفت: هاشمی پدر خانواده است و اگر به میدان بیاید من در مقابل او نمی ایستم و با او رقابت نمی کنم.

این اظهارات عارف از سوی مخالفان و موافقان وی واکنش هایی را در پی داشت به گونه ای که یکی از هواداران عارف گفت: اگر به نفع هاشمی یا خاتمی کنار بروید اصلاح طلب نیستید.

همچنین یکی از مخالفان عارف که دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک هسته ای بود گفت: عجیب است که آقایان هاشمی و خاتمی هنوز به خودشان اجازه می دهند در عصه سیاسی کشور حاضر باشند و همینکه می توانند اینگونه آزاده اظهار نظر کنند نشانه عطوفت نظام و کوتاهی ما دانشجویان است چون اگر آقایان آپولو هم هوا می کردند به این خاطر که در برابر توهین به عاشورا سکوت کردند و دم نزدند و عجیب است که آقای عارف ه خودش اجازه می دهد نام آنها را تکرار کند.

در ادامه این نشست عارف در پاسخ به این سوال که چطور از کسانی دفاع می کنید که رفتار آنها فتنه ای را آفرید که ۳۶ نفر در خون خود غلطیدند گفت: فتنه ۸۸ حوادثی بود که داغ بر دل همه ما گذاشت و دیدگاه ما در برابر آن همان دیدگاه مقام معظم رهبری است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فصل الخطاب را رهبری می دانید یا قانون گفت: من فصل الخطاب را رهبری و قانون می دانم چون از یکدیگر جدایی ندارند.

عارف همچنین اجماع با رحیم مشایی را با اصطلاح ” این دیگر از آن حرفهاست” یاد کرد.

وی تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها را رد کرد و گفت: دانشجویان ما بالغ و آگاه هستند و خوب و بد را ازهم تشخیص می دهند ضمن اینکه شرایط فعلی در دانشگاه ها مار ازدواج را بالا می برد.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    آخرین مطالب