دستگیری هکر حرفه ای در کرمانشاه

کد خبر: 9119
|
23:02 - 1392/02/19
نسخه چاپی

به گزارش اسلام آباد خبر سردار کشوری، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری متهمی خبر داد که با هک اطلاعات بانکی 41 نفر از شهروندان، اقدام به برداشت 400 میلیون ریال از حساب آنها کرده بود.

وی در خصوص جزییات این پرونده بیان داشت : این متهم که مردی 25 ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یکی از دانشگاهها می باشد ، پس از طراحی یک نرم افزار بسیار پیچیده جاسوسی ، تحت عنوان پروژه دانشجویی اقدام به نصب آن بر روی سیستم های چند کافی نت در شهرستانهای کرمانشاه و اسلام آباد غرب کرده بود .

کشوری ادامه داد: طبق تحقیقات کارشناسان پلیس فتا ، این نرم افزار به نحوی طراحی شده است که پس از مراجعه مالباختگان که اکثر آنان دانشجو می باشند به کافی نت های مذکور و خصوصا هنگام پرداخت اینترنتی شهریه ، اطلاعات حساب بانکی آنها را ذخیره و به ایمیل شخصی متهم انتقال می داده است.

رییس پلیس استان کرمانشاه، در ادامه ضمن اشاره به این مطلب که متهم با وجوه برداشت شده با استفاده از هویت های جعلی مختلف اقدام به خرید اینترنتی تعداد قابل توجهی لب تاب و گوشی تلفن همراه کرده بود، افزود: بررسی های ماموران در پلیس فتای استان حکایت از این داشت که هکر حرفه ای برای فرار از شناسایی و ردیابی در مراحل مختلف ارتکاب جرم، از اینترنت کشورهای اروپایی استفاده می کرده است.

کشوری خاطر نشان کرد: در بازرسی های انجام گرفته از منزل مسکونی متهم ، مشخصات و اطلاعات بانکی تعداد 1200 نفر از شهروندان که در واقع قربانیان آینده وی بودند کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در خاتمه تصریح کرد: در خلال رسیدگی به این پرونده توسط ماموران پلیس فتا ، 2 همدست متهم بهمراه 6 متهم دیگر نیز دستگیر شده و با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد