پربیننده ها

آخرین اخبار

22. مهر 1396 - 14:52   |   کد مطلب: 298994
اسلام آبادخبر: حجت الاسلام امین صیدی از اساتید حوزه علمیه در یادداشتی به چرایی عصبانیت آمریکا و استکبار از دست ما پرداخته است.

یادداشت؛ امین صیدی

آمریکا و استکبار از دست ما عصبانی است زیرا مكتب ما را قبول ندارند. «كفروا بما جاءكم من الحق» (ممتحنه ۱)
و تا وقتی که خود را هم رنگ آنان نکنیم و مشی و روش آنها را پیش نگیریم آرام نمی گیرند.«لن‏ ترضى عنك اليهود و لا النصارى حتّى تتّبع ملتهم» ( بقره ۱۲۰) ترامپ در سخنرانی دیشب همه چیز گفت، اما متأسفانه سلبریتی ها و عموم مردم فقط دست روی عبارت خلیج عربی او گذاشتند.

 

رهبر و امّت را تحمّل نمى‏ كنند. «يخرجون الرسول و ايّاكم» (ممتحنه ۱ )
ترامپ در نطق شب گذشته بیش از 20 بار نام خامنه ای را آورد و علیه او یاوه گفت فَهَل مِن مُدَّکِر ( قمر ۱۵) او علنا سپاه را در لیست تروریست ها قرار داد. عضو علیکم الانامل من الغیظ ( آل عمران ۱۱۹) کاملا مشهود بود که چه زشت و بی ادبانه دندانهای کینه و خشم بر هم می فشرد.باید باور داشت که اگر سلطه يابند، دشمنى خود را اعمال مى‏ كنند.وعده خدا حق است: «ان يثقفوكم  یکونوا لکم اعداء...» (ممتحنه ۲) به دکه مستقل خود قانع باشیم، گرچه کوچک است و درامد زیادی ندارد ولی از سوپر مارکت لوکس و عاریتی دیگران بهتر است.

 

 

و الا اگر به آنها متکی شدیم دستشان به ما می رسد و از هیچ گونه بدی ای مضایقه نمیکنند و با دست و زبان، آزارمان مى‏ دهند.«يبسطوا اليكم ايديهم و السنتهم» (ممتحنه ۲)

مى‏ خواهند كه شما از دين برگشته و مرتد شويد. «ودّوا لو تكفرون» ( نسا ۸۹ ).زیر سوال بردن تمامیت ارضی ما، استقلال فرهنگی ما، وضع تحریمها و در فشار اقتصادی قرار دادن ما، همه و همه برای ربودن دین ماست.بفهمیم و باور کنیم .

 

کلامی از زبان علی (ع) خطاب به مسئولان:
حضرت على عليه السلام در نامه 53 نهج البلاغه خطاب به مالك اشتر مى‏نويسد: «ولكن احذر كلّ الحذر من عدوّك بعد صلحه فانّ العدوّ ربّما قارب ليتغفّل‏» (حتّى بعد از صلح، از خدعه دشمن برحذر باش زيرا دشمن گاهى به شما نزديك مى‏شود تا شما را غافلگير كند.
و در غررالحكم از آن حضرت مى‏خوانيم: «لا تأمن عدّواً و ان شكر» از دشمن، حتّى اگر زبان به ستايش گشود در امان مباش. دشمن مانند آب است كه گرچه با حرارت گرم مى‏شود، ولى سرانجام سرد مى‏شود. «... فانّه كالماء و ان اطيل سخانه بالنار لم يمتنع من اطفائه»

بقول شهید مظلوم بهشتی:آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر