اسلام آباد خبر21:08 - 1400/10/19

حاج قاسم حساب و کتاب دولت‌های امپریالیست را بر هم زد/ استانبول در سوگ سردار سوخت

حاج قاسم حساب و کتاب دولت‌های امپریالیست را بر هم زد/ استانبول در سوگ سردار سوخت : نباهات یشیم فعال فرهنگی اهل ترکیه گفت: حاج قاسم حساب و کتاب‌های دولت‌های امپریالیست در منطقه را زیر و رو کرد. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ، نباهات یشیم در گفت‌وگو با تبریز بیدار در خصوص حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: وقتی اسم شهید حاج قاسم سلیمانی گفته می شود اولین چیزی که به ذهنم می آید مبارزه علیه دولت های امپریالیسم و صهیونیسم است که در جغرافیای مسلمانان رویای منابع زیرزمینی و روی زمین را در سر می پروراندند و برای برخورداری از این ثروت ها حقوق بشر را نادیده می گیرند؛ هر کشوری را تارو مار می کنند.

طرفدار انسانیت و حقوق بشر بود

وی با بیان اینکه حاج قاسم نقشه های قدیمی صهیونیسم را نقش بر آب کرده بود، افزود: سردار سلیمانی برای کمک به تمام مظلوم های دنیا که چشمشان به او و فریادشان به عرش بلند بود، از جبهه ای به جبهه دیگر می دوید. 

این فعال فرهنگی با تاکید بر اینکه حاج قاسم طرفدار انسانیت و حقوق بشر بود، گفت: همه ما قاسم سلیمانی را در ۱۰ سال اخیر در لبنان، عراق، سوریه، غزه، افغانستان و یمن در میدان ها و جبهه ها برای دفاع از مظلومان دیدیم.

استانبول در سوگ سردار سوخت

وی در خصوص بازتاب شهادت حاج قاسم سلیمان در ترکیه گفت: رئیس جمهور ما اقدام آمریکا را محکوم کرد. در استانبول بیشتر نهادها، انجمن ها، مساجد و گروه های مردمی با اندوهی عمیق ناراحتی خود را ابراز کردند و خانم ها در خانه های خود مرثیه برگزار کرده و غذای نذری پخش کردند.

سلیمانی نه فقط فرمانده سپاه ایران بلکه فرمانده تظلم خواهی بود

یشیم بیان داشت: ما بیشتر از آن که قاسم سلیمانی را فرمانده سپاه کشورش بدانیم، او را پدر و نجات دهنده مظلومان در جغرافیای مسلمانان دیدیم. او حامی زنانی بود که مثل برده فروخته می شدند؛ حامی مظلومانی که سرشان بریده می شد و حامی بچه هایی که بدون آب و غذا رها می شدند.

وی اضافه کرد: حاکمان به اصطلاح مسلمان مقابل این همه ظلم حرفی نزدند و بویی از دلسوزی نبرده اند و حتی با ظالمان همکاری کردند؛ در مقابل همه این ظلم و جنایات فرمانده بزرگ حاج قاسم سلیمانی بدون هیچگونه تبعیض قائل شدن برای دین، زبان و مذهب؛ برای خدمت به انسان ها وارد میدان شد.

با شهادت حاج قاسم، میلیون ها حاج قاسم رویید

این فعال فرهنگی اهل ترکیه در مورد حماقت آمریکا در ترور شهید سلیمانی گفت: آمریکا حساب نکرده بود که با کشتن یک قاسم سلیمانی باعث زنده شدن هزاران و میلیون ها قاسم سلیمانی می شود. حاج قاسم حساب و کتاب های دولت های امپریالیست در منطقه را زیر و رو کرد.

وی تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی از ناموس ملت ها محافظت کرد و باعث رو سپیدی این امت شده و  شهید این امت شد.

یشیم خطاب به روح سردار سلیمانی گفت: ای شهید امت مبارزه تو باعث زنده شدن ما شده، روحت شاد.

انتهای پیام/