اسلام آباد خبر20:21 - 1401/11/09
گزارش دانا از اولین روز «مرحله نهایی چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج»؛

رقابت ۱۱۸ تیم در رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج/ سردار سلیمانی: فضای مجازی عرصه ای برای بیان تمدن اسلامی است

مرحله نهایی چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج امروز در سالن رویدادهای شهید فخری زاده مجموعه بسیج دانشجویی و با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین آغاز شد.

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سازمان فضای مجازی بسیج همانند ادوار گذشته؛ امسال نیز در راستای ایجاد نهضت تولید محتوای دیجیتال ؛ شناسایی استعداد‌های و ظرفیت های مردمی تولید محتوا؛ حمایت از محصولات تخصصی دیجیتال و ارزیابی توان رزم تیم های تولید محتوا مردم پایه اقدام به برنامه ریزی و برگزاری چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال بسیج کرده است.

امروز یکشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۶ افتتاحیه مرحله نهایی چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین آغاز شد. 

این رویداد در سالن تخصصی تولید محتوای بسیج در لانه جاسوسی سابق با حضور ۱۱۸ تیم و ۶۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد که هرکدام از استعداد‌های درخشان کشور هستند.

گروه‌های حاضر در رویداد تولید محتوای بسیج را از متخصصین پویانمایی کشور هستند ۴۱ تیم در حوزه پویانمایی، ۳۷ تیم در حوزه نرم‌افزار تلفن همراه و ۲۸ تیم تولیدکننده بازی‌های تلفن همراه در این رویداد به رقابت خواهند پرداخت.

مسلم معین:
تحریم متخصصان فضای مجازی توسط دشمن نشان از کسب موفقیت‌ها در حوزه دیجیتال است

مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در مراسم افتاحیه مرحله نهایی چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج با خیر مقدم به گروه های برتر استانی و شرکت کنندگان در این رقابت گفت:اگرچه زیرساخت این فضا در دست دشمن است؛ ولی تفکر بسیجی راهی برای غلبه گفتمان در این عرصه و مردمی‌ترین بستر برای حضور است تا بتوانیم تحریم گفتمان انقلاب اسلامی را دور بزنیم.

وی افزود: فضای مجازی ما امروز در حال زدن معبر برای گذر از میدان‌های مین دشمنان اسلام و ایران هستند و امروز که شبکه مردمی ایرانی و انقلابی و متخصص تحریم می‌شود  نشان از موفقیت شما در حوزه تولید محتوای دیجیتال است که می‌تواند فضای مجازی را در دست بگیرد.

معین با اشاره به جزئیات چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گفت: ۹۲۰ تیم در این رویداد در سراسر کشور شرکت کردند و با گذر از مراحل سخت در اینجا سوژه‌ای را دریافت خواهند کرد و پس از آن در ۴۸ ساعت محتوایی اثربخش را ارائه خواهند کرد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج افزود: عرصه برای معرفی و حمایت و پشتیبانی این عزیزان به مجموعه‌های فعال خواهد بود تا قدمی برای اعتلای فضای مجازی برداریم.

 


رئیس سازمان بسیج:
فضای مجازی عرصه ای برای بیان تمدن اسلامی است 

 سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین بعدازظهر امروز در افتتاحیه مرحله نهایی چهارمین رویداد تولید محتوای بسیج با تبریک ایام‌الله  بهمن‌ماه گفت: انقلاب اسلامی یک دوره جدید در اعصار بشریت است.

وی با اشاره به  شکل‌گیری رژیم جعلی صهیونیستی گفت: صهیونیست پس از دو جنگ جهانی با تمسک به ابزارهای سیاسی توانستند یک دولت جعلی را در دل امتی اسلام به وجود آورند.

سردار سلیمانی گفت: امروز با تحولات دیجیتال و مجازی فرصتی کم‌نظیر و بی‌نظیر در اختیار جهان اسلام قرار گرفت تا مسلمانان بتواند از طریق این فناوری‌ها در برابر هجمه‌های دشمن قرار بگیرد.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیشرفت‌ها را فرصتی مناسب برای تصحیح بنیان تمدن غرب دانست و گفت: تمدن غرب حرف جدیدی برای زدن ندارد درحالی‌که اسلام پس از انقلاب حرف‌های آزادی‌بخش بزرگی برای رهایی بشر و عبور از این عصر جدید را دارد شما به‌عنوان پیش‌قراولان و کنشگران این عصر جدید اهمیت بسیاری دارید و شما باید با دیدگاه و چشم‌انداز تمدن اسلامی به این رویداد نگاه کنید و موضوعاتی را در فضای مجازی مطرح کنید که آغاز راه برای کنش‌های دیگر در فضای مجازی باشد.

وی افزود: جوانان دیگری نیز در این راستا به شما خواهند پیوست و حمایت‌های سازمان بسیج هم همراه شما خواهد بود تا خبرهای خوش مجاهدت‌های مردم فلسطین هر روز بیشتر شود تا فروپاشی رژیم صهیونیستی سرعت گیرد که این خود یکی از موضوعات این رویداد خواهد بود تا پیامی برای همه مردم آزادی‌خواه جهان شود.

سردار سلیمانی ادامه داد: در موضوع بازی‌های موبایلی شهر و روستای اسلامی و جهاد خدمت و گردان و عترت و سبک زندگی از پیشنهادها تولید محتوا در این رویداد خواهد بود محدودسازی شاید از نظر فنی مشکلاتی ایجاد کند؛ ولی دامنه تجربیات را گسترده خواهد کرد و فرصتی برای رقابت را به وجود خواهد آورد.

در ادامه مراسم از نیز از تعدادی از  اشخاصی  که در سال گذشته تولیدات اثر گذار و فاخر را داشته اند تجلیل شد.

در انتهای این برنامه از تیزر دو اثر فاخر از جمله رزق حلال و بازی هاتف رونمایی شد.