اسلام آباد خبر15:37 - 1400/03/24

ربیعی: آیت الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

ربیعی: آیت الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت : سخنگوی دولت گفت: متاسفانه در مورد فیلترینگ تلگرام دقت لازم صورت نگرفته و در زمان ریاست جناب آقای رئیسی نبوده است. به محض اطلاع از این عدم دقت، در نامه‌ای اصلاحیه لازم به گیرندگان ارسال شد. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی ربیعی سخنگوی دولت در گفت گویی در مورد ابلاغ یک دستورالعمل به استانداران و اعضای دولت که در آن به اشتباه بحث فیلترینگ به آیت الله رئیسی منتسب شده، گفت: متاسفانه روندهای تبلیغاتی در انتخابات ریاست جمهوری به نحوی سامان گرفته است که اغلب نامزدهای محترم برای اثبات خود، حمله و نفی دولت را در پیش گرفته اند، به نحوی که تمام عملکرد ۸ ساله دولت را منفی انگاری می نمایند.

 

وی ادامه دارد: از سویی سازمان صدا و سیما نیز فرصت مناسب را برای پاسخگویی به اتهامات و تخریبهای مطرح شده علیه دولت فراهم نساخت. بنابراین شورای اطلاع رسانی دولت ناچار شد تا مجموعه مواردی را که علیه دولت در رقابتهای انتخاباتی و مناظره ها مطرح شد، در یک مجموعه قطور، جمع آوری کرده و برای بهره برداری دستگاه ها ارسال نماید.

 

سخنگوی دولت گفت: اما در مورد موضوع سوال شما، متاسفانه در مورد فیلترینگ تلگرام دقت لازم صورت نگرفته و در زمان ریاست جناب آقای رئیسی نبوده است. به محض اطلاع از این عدم دقت، در نامه ای اصلاحیه لازم به گیرندگان ارسال شد.

 

وی تصریح کرد: لازم می دانم تاکید کنم تنها دستورِ کار دولت در زمینه انتخابات؛ صرفا حفظ امنیت، برگزاری سالم انتخابات و حفظ سلامت در شرایط کرونا و دعوت از مردم برای مشارکت بیشتر می باشد.

 

ربیعی تاکید کرد: بنای ما این است که هیچ گونه مواجهه تبلیغی و سلبی علیه هیچ کاندیدایی صورت نگیرد و صرفا به اتهامات وارده به دولت پاسخ داده شود. ضمنا از نظر شخصی نیز به دور از اخلاق و انصاف می دانم که از امکانات دولت در جهت تبلیغ یا تخریب و بی احترامی علیه کسی استفاده شود.

 

به گزارش دانا، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دولت در نامه‌ای با عنوان «تبیینی از مهمترین مسائل مطرح شده در خصوص عملکرد دولت‌‌های یازدهم و دوازدهم» خطاب به اعضای هیات دولت و استانداران خواستار انتقاد به مواضع آیت الله رئیسی شده بود. در این دستورالعمل آمده بود که نسبت به مسائل مطروحه در مورد فضای مجازی با نسبت دادن مسائل غلطی به آیت الله رئیسی، خواستار انتقاد مقامات دولتی از رئیس قوه قضائیه شده‌اند.

 

 

در این نامه آمده «نگاهی بر عملکرد رئیسی در قوه‌قضائیه در حوزه فیلترینگ خالی از لطف نیست. عملکردی که در نتیجه آن فیلترینگ تشدید شده و فیلترینگ تلگرام  ۱۰ اردیبهشت ٩٧به دستور قاسم‌زاده بازپرس دادسرای کارکنان دولت صورت گرفت.»

انتهای پیام/